Rozhovor: Mgr. Šárka Hakenová (Matrace Haken): „Jednou zkusit je víc než stokrát slyšet“

Českorajská firma Matrace Haken ze Všeně je nejen v regionu vyhlášenou kapacitou, ale také skvělým poradcem a dodavatel matrací i masivních postelí pro váš dokonalý spánek. Letos slaví deset let na trhu, a proto jsme se zeptali na pár nejdůležitějších informací majitelky firmy Mgr. Šárky Hakenové.

Firma Matrace Haken je na trhu už deset let. Jaký byl vývoj firmy, kam se podle vás dostala a máte i nějaké další plány, které můžete prozradit?
Začátek byl docela svérázný. Před deseti lety jsme se s manželem pustili do rekonstrukce starého domu – původně hospody – a bylo nám jasné, že pokud má naše symbióza s přes dvě století starým domem fungovat i ekonomicky, musí to být o kombinaci „bydli a podnikej“. Jinými slovy, využili jsme největší prostor v domě – původně taneční sál – k podnikání. Začínali jsme „na koleni“ a postupem času sbírali zkušenosti. Za tu dobu jsem získala spoustu informací o produktech zdravého spaní a o tom jak pomoci zákazníkovi vybrat matrace a další doplňky tak, aby mu vyhovovaly. Společně s výrobcem jsme například pomohli vytvořit matrace s vlastnostmi, které naši zákazníci potřebují, jedná o tzv. privátní matrace, které koupíte jenom v naší prodejně. Sortiment průběžně rozšiřujeme a uzpůsobujeme poptávce. Stále se objevují nové technologie výroby, vylepšují materiály a konstrukce matrací.

Mgr. Šárka Hakenová – majitelka firmy Matrace Haken v showroomu ve Všeni

Naše prodejna je trochu specifická tím, že máme otevřeno v neděli. Zákazníky to často překvapí. Je to v podstatě vedlejší podnikatelská činnost, kterou děláme o víkendech a po večerech. Někdy to bývá náročné, ale odměnou nám jsou zpětné vazby od našich zákazníků, kteří se často po dlouhých letech konečně kvalitně vyspí. Doufám, že je na nás alespoň trochu vidět, že tuto práci děláme rádi a s láskou.

Pocítili jste i vy nějak poslední rok, kdy byly zavřené služby a prodejny?
Samozřejmě i nás zasáhla současná situace ohledně koronaviru. Na dlouhé měsíce jsme museli prodejnu uzavřít. Náš eshop nadále fungoval, ale prodeje byly omezené. Většina lidí si chce matrace předem vyzkoušet, postele vidět a osahat, což já vždy i doporučuji. Potřebuji  vidět, jak se zákazníkovi „leží“, jak se rozloží váha, zda je tělo ve správné pozici… Na prodejnu jsme pořídili přístroj na bázi ozonu, který nám umožňuje celý prostor kompletně vydezinfikovat. Proto doufáme, že se k nám zákazníci nebudou bát zavítat po uvolnění nařízení.

Bohužel nás na podzim postihla ještě jedna nešťastná událost. Továrna našeho dodavatele matrací v Roztokách u Jilemnice v říjnu kompletně vyhořela. Naštěstí výroba se obnovila. Překážkou jsou pouze dlouhé dodací lhůty, ale za ty může za současné situace především nedostatek materiálů – typicky pěn – ty chybí v celé Evropě. Naštěstí máme nabídku matrací skladem, takže můžeme leccos nabídnout ihned a u zbytku jsou zákazníci ochotni si počkat.

ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž s křížovkou o knihu - PEČENÍ PRO DĚTI - BEZVA RECEPTY KROK ZA KROKEM

Co vše ve firmě Matrace Haken nabízíte?
České matrace pěnové, pružinové, paměťové… Mohu-li zmínit značky, najdete u nás zejména Curem, Tropico, Spirit a také pár typů matrací pod naší vlastní značkou MH. Najdete u nás i české postele z tvrdého masivu (buk, dub) od firmy Vykona a umíme zajistit také čalouněné a vysoké postele Slumberland a Spirit. Velkou výhodou je možnost výroby matrací a do značné míry i postelí dle konkrétních požadavků zákazníka. V nabídce samozřejmě nechybí celá řada doplňků, jako jsou rošty, polštáře, přikrývky, prostěradla (i na vysoké matrace). Umíme nabídnout a také dodat matrace pro hotely a penziony a zdravotnické antidekubitní matrace. Za tu dobu jsme pomohli vybrat matrace a postele pro širokou paletu zákazníků. Oslovují nás jak mladí lidé, kteří si pořizují matrace do prvního bydlení, tak především lidé středního a staršího věku, kteří mají často problémy s bolestí zad. Dodáváme i provozovatelům ubytování. Naše matrace využívají například i hasiči z Příšovic, máme dokonce i dva zákazníky z vývojového týmu supersportovních automobilů, a často navážeme i odběratelsko – dodavatelský vztah s šikovnými řemeslníky. Ale nebudu vás dál unavovat výčtem našich produktů a zákazníků, přijeďte si k nám poležet. :-)

Poradíte klientovi, která matrace nebo postel je pro něho nejlepší?
Ano. Vždy preferujeme osobní návštěvu klienta přímo u nás ve Všeni. Bez toho, aniž bychom si s ním popovídali o jeho požadavcích a případných zdravotních obtížích, je výběr vždy jen více či méně přesným odhadem. Ale v některých případech jde pomoci i „na dálku“, jelikož za těch deset let už se leccos dá i odhadnout. Znovu ale opakuji, že jednou zkusit je víc než stokrát slyšet. Osobní konzultace jsou výhodné zejména v případech, kdy se realizuje kompletní spaní (matrace i postel), protože spousta lidí si neuvědomí, co je dobré před výběrem a nákupem znát (a proč by také měli – neřeší se to každý den)… Každý jsme jiný – tvarem, výškou i hmotností postavy, někoho trápí otlačené rameno, jiného bolí kyčel, někdo potřebuje ověřit, jestli se mu odstín moření postele hodí ke zbytku ložnice, neuvědomí si úskalí zvýšených postelí v podkrovních bytech, a tak… Tohle se prostě po e-mailu nebo telefonu řeší obtížně a nepřesně. 

Více informací o matracích, postelích, službách a doplňcích k dokonalému spánku najdete na www.matrace-haken.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE!
PRÁVĚ PROBÍHÁ VELKÁ SOUTĚŽ O BUKOVOU POSTEL S FIRMOU MATRACE HAKEN… info tady

Ukažte tento článek i vašim přátelům:

463 komentářů: „Rozhovor: Mgr. Šárka Hakenová (Matrace Haken): „Jednou zkusit je víc než stokrát slyšet“

Komentáře nejsou povoleny.