JARNÍ RESTART – pusťte si energii domů i do života

Ne nadarmo se před Velikonoci dělá velký jarní úklid. S jarem se všechno probouzí. Jak venku, tak uvnitř nás. Pouštíme do svých domovů novou energii, sami začínáme cítit její příliv a všechno začíná být tak nějak „hezčí“. Je čas na restart. Právě nyní. A to nejen svůj, ale i v rámci domova. Přinášíme vám pár tipů, jak na to.

Podle feng šuej funguje velmi jednoduché pravidlo: malá příčina – velký účinek. Doma sice každý z nás pravidelně udržuje příjemné prostředí a čisto, ale jednou za čas je v podstatě nutností probrat zbytečnosti v našem životě a hodit je za hlavu. Prostě vzít to z „gruntu“. K tomu feng šuej říká, že harmonie a štěstí těsně souvisí s pořádkem a čistotou. Tedy dáme-li to dohromady, pokud si uklidíte (malá příčina), budete se cítit skvěle a harmonicky (velký účinek). A vzpomeňte sami jaké to je, když se čerstvě vymaluje, vycídí každý roh domova a zbavíme se nepotřebných věcí. A že jich je! Všechny předměty, tedy i ty nadbytečné, vytvářejí energii a mohou na nás velmi intenzivně negativně působit.

Pokud máte k dispozici malý prostor, můžete vycházet z trendu minimalismu. Zbavte se nadměrného počtu dekorací, obrázků a jednotlivých kousků nábytku. Zmenšuje to prostor a cítíme se tak stísněně a nekomfortně. Pokud správně umístíte zrcadlo (ne do ložnice), pak může prostor opticky zvětšit a prosvětlit.
Proberte svůj šatník a zkuste vytřídit nepotřebné věci. Jestli si nejste schopni odpovědět, zda danou věc vyhodit (nebo poslat dál) a nebo si ji ponechat, nechte to intuici a chvíli přemýšlejte, jestli ve vás vyvolává pozitivní pocit. Ne? Pak se jí zbavte. Jednoduché. Stejným způsobem proberte poličky, knihovny a různé šuplíky. Pryč se suvenýry a zbytečnostmi, které ve vás nevyvolávají pocit štěstí. A jestli máte sklep či jiné prostory, kde se přes odložené „určitě někdy potřebné“ věci nedá ani projít, pak i jim dejte sbohem. I to dokáže ve vašem životě udělat divy. A pokud se chcete zbavit minulosti, zbavte se všeho, co s ní souvisí.

ČTĚTE TAKÉ:  Proč si užívat ranní vstávání

Funguje na 100 %. Když se pročistí domov, pročistí se i vaše mysl. A bude tak mít prosto na nové věci, kreativní, pozitivní a třeba takové, které změní váš život. K tomu doporučujeme nechat dlouhodobě vypnutou televizi! A pokud si chcete opravdu užít života a restartovat se, dopřejte si dobré, odlehčené jídlo s právě rostoucími bylinkami, a také digitální půst v podobě absence mobilů, sociálních sítí a počítačů. Budou se dít zázraky! 

INSPIRUJTE SE KNIHAMI O ZERO WASTE A MINIMALISMU – TADY

Ukažte tento článek i vašim přátelům:

11 komentářů: „JARNÍ RESTART – pusťte si energii domů i do života

Komentáře nejsou povoleny.