Budíte se unavení? 5 tipů, jak nastartovat den

Pokud se ráno budíte unavení, je nutné si uvědomit v jakém prostředí spíte, co jste dělali včera, jaká byla kvalita spánku i vzduchu v místnosti… A také zásadní otázku – jakou máte matraci a postel a zda by si nezasloužily vyměnit za nové, komfortní a „na tělo“ přesně pro vás. To vše je třeba řešit z dlouhodobého každodenního hlediska. Pokud se tedy stane, že se probudíte rozlámaní a unavenější než večer před ulehnutím, máme pro vás několik tipů, jak nastartovat tělo, aby začalo fungovat.

1. Dovolte si protáhnout bdělý čas v posteli. Sice se říká, že oddalování budíku je naopak kontraproduktivní, ale o tom nemluvíme. Prostě si jen dejte „nespavou“ desetiminutovku, kdy máte čas se příjemně protáhnout a zůstat v klidu. Soustřeďte se jen na pohodu a zkuste na nic nemyslet. A pokud přece jen myšlenky dorazí, pusťte si tam jen příjemné a „nabíjející“. Žádný stres a starosti do postele nepatří. Pokud je to vaše cesta, dejte si krátkou meditaci.

2. Věnujte ráno čas svému dechu. Dech by měl bý dynamičtější (vhodné je dýchání podle Wim Hofa – najdete na našem webu tady) a hluboký, aby vás probral. Zároveň zmiňované dýchání může pomoci při eliminaci zánětů a v době, kdy máte pocit, že na vás „něco leze“. Ovšem jakýkoliv plný dech je přínosný pro plíce i celé tělo.

3. Jakmile vyskočíte z postele, dejte si teplou převařenou vodu a vypijte ji alespoň sklenici. Tělu dodáte vypocené a vydýchané množství tekutin, které potřebuje pro svůj start.

4. Věnujte čas pohybu – nemusíte podávat kdovíjaké výkony, dejte tělu klidně pomalý pohyb – protažení ztuhlých kloubů, strečink celého těla s vědomým dýcháním, jógový pozdrav slunci nebo Pět Tibeťanů. A nebo se věnujte jinému pohybu, který máte rádi.

ČTĚTE TAKÉ:  Sháníte půjčovnu či vlastní vozík a nebo kompletní doplňky? Přívěsy Liberec jsou tou pravou volbou

5. Pokud to vaše tělo zvládá, nabudí ho to a není to spouštěč nachlazení (protože ne pro každého je to vhodné), dejte si vlažnou či studenou sprchu.

6. Na závěr můžete vyzkoušet uvolnění a proklepávání celého těla. Nejprve se vstoje uvolněte jako hadrový panák, vyvěste ruce a rotujte trupem. Poté tělo zpevněte a celé ho jemně proklepejte svýma rukama (lze využít ruce vpěst) – od hlavy až po chodidla. Tato technika krásně aktivuje celé tělo i mysl.

TIP: Pokud chcete vyřešit kvalitní spánek jednou pro vždy a nebudit se rozlámaní kvůli nevhodné posteli, matraci či polštáři, běžte rovnou k profesionálům, kteří vám poradí, vyslyší vaše potřeby a udělají maximum pro váš dokonalý spánek! Matrace Haken jsou záruka! www.matrace-haken.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: