RADY DO ZAHRADY: Jak si prodloužit úrodu na zahradě

Pomalu se schyluje k podzimu. Uprostřed léta se to špatně píše, ale čas je neúprosný a ze zahradnického hlediska je jen krůček k přípravě na podzim a novou sezónu za rok.

Svou sezónu a domácí úrodu si ale můžeme prodloužit. Existují totiž rostliny, kterým vyhovuje kratší sluneční svit a nepotřebují ani tak vysoké teploty. Mohou tak znovu obsadit prázdné záhony, ze kterých jsme sklidili letní zeleninu. Plodiny s krátkou vegetační dobou nám dají úrodu velmi rychle, v řádu několika týdnů. Dočkáme se tak pořádné domácí dávky dalších vitamínů.

Vhodné je osít záhony, které jsou na slunném místě, případně jim můžete věnovat prostor v truhlících, kde také budou prosperovat. Semínka vysévejte do hloubky 2-3x větší, než je jejich velikost. Povrch jemně přitlačte a zalijte.

Jaké rostliny jsou vhodné?
Kozlíček polníček, listové a hlávkové saláty, špenát, mangold, ředkvičky. Pokud máte rádi výhonky (využití do salátů, zajímavá a křehká okrasa talíře, doplnění vitamínů), pak můžete vysít hrášek. Nevytvoří se lusky, ale na výhoncích si rozhodně pochutnáte.

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  SOUTĚŽ S AŠTANGA JÓGOU ČESKÝ RÁJ