Soutěž o knihu Zahrádka v květináči

Spustili jsme seriál s knihou Zahrádka v květináči, který nás bude letos provázet v rubrice Rady do zahrady. Soutěžit můžete o inspirativní knihu Zahrádka v květináči, kterou vydalo nakladatelství Smart Press. Soutěžní otázku a formulář najdete níže pod popisem knihy. Hodně štěstí a inspirace!

O knize:

ZAHRÁDKA V KVĚTINÁČI
Anita Blahušová
nakladatelství Smart Press

Celé dny trávíme uvnitř – ať už doma nebo v práci – odtrženi od zeleně a čerstvého vzduchu. Zahradničení je činnost s relaxačními, ba přímo terapeutickými účinky.
Vytvořte si vlastní oázu klidu z rostlin, kterými se budete nejen kochat, ale následně je využijete třeba při vaření nebo jako zábavu pro děti. Že bydlíte v bytě a nemáte zahradu? K vytvoření minizahrádky vám postačí balkon nebo okenní parapet!

Kniha Zahrádka v květináči Anity Blahušové vám poradí na co si dát pozor, než začnete s pěstováním, pomůže vám vybrat správné nádoby, nářadí a také rostliny vhodné právě pro váš domov. Krok za krokem s vámi rostliny zasadí, zbývá už jen zvolit si ten pravý typ zahrádky. Ze 37 inspirativních minizahrádek si budete moci vybrat tu, která se hodí do vašeho bytu i k vašemu naturelu – toužíte po vlastní zelenině či bylinkách, po rozkvetlé louce nebo po květináči pro vaše nejmenší, jste alergik, máte rádi květiny, ale jste tak trochu lenoch? Všechny popisované a vyobrazené rostliny a jejich kombinace patří mezi ty nejsnadnější k pěstování a jsou pečlivě vybrané tak, aby založení mini zahrádky zvládl i naprostý začátečník.
Kniha obsahuje i praktické a tvůrčí tipy a triky, které jistě ocení i letití zahrádkáři.

Ze 40 druhů zahrádek vybíráme: Itálie – Caprese, Francie – Bouquet garni, Babiččina – Levandulový cukr, Polévková – Ledové kostky do polévky, Anglická – Jak stříhat buxus, Lesní – Borůvky, variace zahrádek pro děti, Asijská kuchyně – Thajská bazalka, chilli papričky, Motýli – Lákadlo pro motýly, Pro alergiky 2 – Bezpylová slunečnice, Zeleninový balkon atd.

ČTĚTE TAKÉ:  Máte přebytky rajčat? Top recepty na jejich zpracování.

 

srpnová OTÁZKA:
Které rostliny (alespoň tři) láakají motýly? (nápovědu najdete v srpnovém vydání)
Svou odpověď zasílejte skrze formulář níže (jiný způsob zaslání odpovědi není možné započítat). Knihu získá 1 výherce, který odpoví správně a zašle svou odpověď jako 10. soutěžící. Přejeme hodně štěstí.

SOUTĚŽ JE JIŽ UZAVŘENA, DĚKUJEME.

Ukažte tento článek i vašim přátelům:

150 komentářů: „Soutěž o knihu Zahrádka v květináči

Komentáře nejsou povoleny.