Mnichovo Hradiště po 12 týdnech stavebních prací otevřelo nový kruhový objezd. Nebezpečná křižovatka je minulostí

Křižovatka na okraji Mnichova Hradiště v sousedství dálničního nájezdu a čerpací stanice KM Prona měla roky pověst nejnebezpečnějšího silničního úseku v katastru města Mnichovo Hradiště – ročně tu docházelo až ke dvěma desítkám nehod včetně těch se zraněním. Křižovatka během letošního jara procházela přestavbou a získávala charakter kruhového objezdu. Tyto práce byly dokončeny v pátek 27. května, kdy byla přestavěná křižovatka slavnostně uvedena do provozu.

Krajskou investici realizovala společnost COLAS CZ a.s., která si staveniště převzala 7. března. Stavba probíhala 12 týdnů a byla dokončena oproti harmonogramu v týdenním předstihu (očekávalo se dokončení stavby k 3. červnu). Řidiči se tak s dopravními omezeními museli potýkat o týden kratší dobu. Investorem stavby za takřka 31,3 milionu Kč včetně DPH byl Středočeský kraj, který zakázku realizoval prostřednictvím své Krajské správy a údržby silnic.

Ondřej Lochman, starosta Mnichova Hradiště, vyjádřil zhotoviteli uznání za rychlou a bezproblémovou práci a připomněl, že nový kruhový objezd je výsledkem spolupráce všech stupňů veřejné správy – města, kraje i státu. „O realizaci této investice jsme jako město usilovali od roku 2016. Jsem rád, že se trpělivost vyplatila, a nepochybuji o tom, že úpravou tohoto nebezpečného úseku přispějeme k vyšší bezpečnosti na silnicích v okolí města,“ řekl Lochman. Město se na přípravě projektu podílelo zpracováním vlastní studie nové křižovatky a také převedením některých svých pozemků na kraj.

Slavnostního přestřižení pásky se v pátek 27. května v 15:30 hodin zúčastnil Karel Bendl, Ondřej Lochman, jako zástupce společnosti COLAS CZ stavbyvedoucí Jan Lukšo, dále zástupci města, projektanta, technického dozoru či některých subdodavatelů.

Okolí kruhového objezdu bylo před dokončením stavby osázeno drobnou vegetací – zejména keři a travami. Střed kruhového objezdu však z větší části teprve osázen bude. Zde se počítá zejména s okrasnou trávou a cibulovinami, které budou vysázeny na podzim. Pro zajištění maximální bezpečnosti je křižovatka nově osvětlená.

ČTĚTE TAKÉ:  Festival Hrady CZ své letošní putování uzavře na Bezdězu s kapelami Chinaski, Mig 21, Mirai, Rybičkami 48 či Divokým Billem

Zdroj: TZ město Mnichovo Hradiště
foto: Ondřej Holas, František Stýblo

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: