Kurník ve škole, vlastní vajíčka, motivace i výuka dětí k soběstačnosti. V ZŠ Dětenice

Do redakce nám dorazil velmi hezký inspirativní e-mail od dětí ze ZŠ Dětenice, kde píší, že v dětenické škole postavili kurník a chovají slepičky. Proč?

„Chceme naši školu propagovat, protože bychom chtěli inspirovat ostatní lidi k tomu, aby se chovali šetrně k přírodě. Díky tomu, že když máme vlastní kurník se slepicemi, tak nemusíme kupovat vajíčka a můžeme nějak využít zbytky svačin. Dotaci na zakoupení kurníku jsme dostali od organizace Skutečně Zdravá Škola,“ píše jeden z žáků v e-mailu.

Jsme velmi rádi, že se taková aktivita dostává do škol. Poté, co byly činnosti tohoto typu po dlouhá léta spíše potlačovány a nepodporovány, vypadá to, že se list obrací. A my v redakci máme velkou radost, protože směr soběstačnosti a vzdělávání máme velmi rádi. Dále pokračuje tisková zpráva od žáků:

„Jednoho dne 6.9 2022  jsme se rozhodli, že si uděláme kurník pro slepice. Důvodem je, aby jsme chránili přírodu a měli vlastní vajíčka. Také budeme mít vlastní hnojivo na záhonky.  27.9 2022 jsme jeli pro rasu slepice hedvábničky. Kurník je od pana Lukáše Stýskala a slepice od paní Kobrlové. Proč druh hedvábničky, protože neutíkají a jsou mazlivé. Hedvábničky jsou zvláštní v tom, že jsou chlupaté. Druh krmiva používáme pšenici míchanou se směsí.“

Pozvánka na farmářský trh. Koná se 25.10. 2022.

Tak přijďte. Podpořit, zažít, inspirovat.

Zdroj foto a textu: e-mail a TZ od žáků ZŠ Dětenice, Jan Nejedlo

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž s nakladatelstvím Grada O KNIHU HRDINOVÉ SUCHÝCH ZAHRAD