Hliník a naše tělo

Prvek, který je v přírodě přirozeně obsažen. Hliník. Nalezneme ho v jídle i nápojích. Některé vyspělé státy ho v podobě síranu hlinitého dokonce přidávají do pitné vody. Dříve se myslelo, že je zcela netoxický a že nezatěžuje tělo, proto se začal přidávat do mnoha potravin a kosmetiky.

Jenže…pak se zjistilo, že hliník toxický je, nemá žádnou biologickou funkci v živých organismech a lidské tělo má naopak své mechanismy, kterými se hliníku zbavuje. Bohužel však hliníku do těla dostáváme mnohem více, než tomu bylo v dávných dobách. A tak často trpíme. Hliník v podobě Al3+ se hromadí v kostech, svalech, játrech i mozku. A tělo má co dělat, aby se s ním popralo.

Bylo dokázáno, že dochází ke snížení mentálních schopností člověka, k psychiatrickým poruchám, lidé s Alzheimerovou chorobou mají vyšší množství Al3+ v mozku, než člověk bez této diagnózy. Pokud vaříte v hliníkovém nádobí, zvyšuje se jeho obsah v nápojích a pokrmech asi na dvojnásobek jeho původního obsahu.

Hliník je také jedním z přidaných látek do očkovacích vakcín. Zesiluje totiž reakci imunitního systému na antigeny. Nelze ho srovnávat s hliníkem přijatým potravou, protože z něho se vstřebává cca 0,3 %, zatímco z hliníku podaného v injekci téměř 100 %. Takový hliník se hromadí v částech mozku a může způsobit plíživý a chronický zánět mozku. Hliník obecně navíc velmi škodí dalšímu orgánu – a tím je šišinka. Šišinka (epifýza) se nachází také v mozku a má několik funkcí. Jednou je tvorba melatoninu – který má na starost správný spánek (viz lednové vydání novin). Dále je označována za „třetí oko“ – tedy centrum ducha, které podporuje tvořivost, fantazii, sny a intuici. Díky hliníku a dalším látkám a vlivům šišinka vápenatí a my  o tyto vlastnosti přicházíme.

ČTĚTE TAKÉ:  ZAHRADA – KROK K LEPŠÍM ZÍTŘKŮM

Jak se tedy hliníku v těle zbavit? Doporučují se pít minerální vody s křemičitany, zvýšit množství stravy, kde jsou křemičitany – hnědá rýže, červená řepa, kukuřice, ječmen, oves, celozrnná pšenice, mořské řasy. Účinně se na odstranění hliníku z těla může podílet i kurkumin, který je obsažen v kurkumě. Používejte proto toto koření co nejčastěji.

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: