Znáte aerial hoop? Sport, jehož obliba strmě stoupá. U dospělých i dětí.

Aerial hoop zažívá obrovský boom. Oblíbenost strmě stoupá a to u všech věkových kategorií. O co vlastně jde? Aerial hoop je akrobacie na závěsném kruhu. Jeho původ bychom hledali v cirkusovém prostředí (a co si budeme říkat, artisté mají sílu, svaly a dokonale dokáží pracovat se svým tělem). A je tak trochu uměním, sportem, tancem a akrobacií dohromady. Aerial hoop vychází také z velmi starých gymnastických sportů, které lidé pěstovali již ve Starověku, kdy byl hlavně rozvoj v Číně, Indii a Egyptě dán základ filosofii dbající na tělesné a duševní zdraví.

Díky aerial hoopu můžete velice zábavnou formou získat zpevněné tělo a flexibilitu. Skvělé navíc je, že nemusíte mít žádné sportovní zkušenosti. Stačí chuť. Prostě jen začít. A postupně uvidíte, jak se vaše tělo zpevňuje, zlepšuje jeho síla i flexibila.

Sport aerial hoop je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé, pro ženy i muže, pro holčičky i chlapce. Díky tomuto sportu totiž získáte pevné tělo, vitalitu, koordinaci, sílu a samozřejmě i vůli. V podstatě nepotřebujete nic jiného, než kruh a dobré zavěšení. Ostatní už je hra a zábava, která navíc přináší lepší tělo a fajn pocity z cvičení.

 
Jak se s aerial hoop začíná?
Začínáme pomalu a nejprve zkoušíme úchopy, základní závěsy, posilování na kruhu, roztáčení kruhu, výstupy do kruhu a jednoduché prvky v kruhu.

Postupně se pak jednotlivé prvky mohou ztěžovat, přidávat nové a zdokonalovat.
TIP: pokud v okolí nemáte otevřený kurz aerial hoop, nepotřebujete svého trenéra… aerial hoop můžete cvičit i doma – stačí se inspirovat v tisících videích, která najdete na youtube… a to od videí pro úplné začátečníky až po naprosté profíky.

 

Co k aerial hoop potřebujete, abyste jej správně nainstalovali? (viz obrázek níže)

1. smyčku pro vytvoření jistícího bodu
2. šroubovací karabina pro spojení smyčky s twisterem
3. twister (je důležitý pro to, aby se vám smyčka nenamotávala – tím se nezkracovala)
4. polohovací smyčka – díky ní krásně posouváte kruh do výšky, kterou potřebujete
5. kruh pro aerial hoop

ČTĚTE TAKÉ:  RADY DO ZAHRADY – Život v půdě I.

Kruh je potřeba také otejpovat páskou. To se dělá proto, aby ruce a nohy v kruhu neklouzaly a bylo vůbec možné vytvářet jenotlivé cvičební pozice a polohy.

Jak tejpovat kruh na aerial hoop najdete tady dole na stránce.

Pod kruh je vhodné dát matraci, žíněnku či něco podobného. Zpočátku očekávejte pády a je nutné si chránit zdraví. Pokud už jste zkušení a máte natrénováno, nebo si chcete užít i cvičení s kruhem aerial hoop i „ze země“… můžete jako podložku použít jógamatku. To je i ostatně skvělá pomůcka, kterou využíjete i při zahřívání a protahování – před a po cvičení na kruhu aerial hoop.

Zdroj: https://www.shoprecall.cz/sport/

Ukažte tento článek i vašim přátelům: