ZAHRADNICKÉ RECEPTY

Začíná čas bylinek a jejich sběr. Určitě vám zahrada voní mateřídouškou, šalvějí, heřmánkem, levandulí nebo saturejkou. Všechny tyto (a mnoho dalších) bylinky se dají už nyní sbírat, ať už rovnou na čaj, pro osvěžení do vody, na vaření a nebo na usušení na zimu. My pro vás máme dva tipy, jak využít dvě rostliny, které jsou aktuálně k dispozici a vyzkoušet třeba něco nového.

  • KAPARY ZE SEMEN LICHOŘEŘIŠNICE
    Omyjte zelená (ještě nedozrálá) semena lichořeřišnice a naskládejte do menší skleničky. Můžete přidat ještě listy kopru či koriandru. Zalijte kvalitním vinným octem, aby byla všechna semena pod hladinou a uzavřete. Nechte pár týdnů „uležet“ a můžete konzumovat.

 

  • UCHOVÁNÍ ČERSTVÉ BAZALKY NA ZIMU
    Bazalka je skvělá čerstvě utržená i sušená. V zimě nám ale občas chybí ta její svěží zeleň a vůně. Trošku si můžeme pomoci naložením do kvalitního jablečného octa. Jednoduše lístky bazalky naskládáte do skleničky a zalijete octem. Vydrží velmi dlouho, ale pozor, musí být stále pod hladinou! Před použitím je opláchněte vodou, odstraní se část kyselosti.

Pro více tipů čtěte pravidelně náš měsíčník – zdarma!

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  ROZHOVOR MĚSÍCE: Ferdinand Leffler • „Každá zahrada by měla být plná života, bez ohledu na to, co v ní bude“