Soutěž o knihu Divoké trvalky od nakladatelství Grada

S pravidelnou zahradnickou rubrikou a naším partnerem – nakladatelstvím Grada – soutěžíme o tři krásné knihy Divoké trvalky.

 

Odpovězte na otázku: Proč bychom měli podpořit divoké trvalky v naší zahradě.
Nápovědu najdete v dubnovém vydání noviny Český ráj v akci

Knihu vyhraje 5., 10. a 15. správná odpověď v pořadí došlých odopovědí skrze tento formulář:

 

 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

ODPOVĚĎ NA SOUTĚŽNÍ OTÁZKU (vyžadováno) + město odkud jste

 

O knize:

Máte rádi přírodu? A chcete mít zahradu plnou harmonie, která si bere přírodu za příklad a budou v ní kvést trvalky plné motýlů? I ty divoké neboli plané jsou totiž na zahradě krásné, nesmírně druhově rozmanité, vůči škůdcům a povětrnostním podmínkám navíc odolnější a pro naše živočichy, motýly, včely, čmeláky, nejrůznější hmyz, ptactvo atd. daleko vhodnější.

Přetvoření vaší zahrady nestojí nic v cestě, už fungují zahradnictví, která mají v nabídce nejrůznější druhy divoce rostoucích domácích trvalek – neboť ty se samozřejmě nikde v přírodě nevykopávají! A autoři knihy předkládají jednoduché a vyzkoušené návrhy výsadeb záhonů, doložené barevnými kresbami, s využitím takových rostlin, které si berou za příklad nejen okolní krajinu, ale zároveň ozelení na zahradě místa zdánlivě problematická a nevyužitelná.

Přírodě blízké trvalkové záhony jsou navíc méně náročné na údržbu než klasické záhony a potěší vás svým vzhledem po celý rok.

Knihu můžete zakoupit tady: https://www.grada.cz/divoke-trvalky-9909/

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  ROZHOVOR: ALEŠ PŘICHYSTAL: „Vlastenectví se snaží vymýtit z mysli zejména mladé generace“