14. – 15. 9. • SKLENĚNÉ MĚSTEČKO – Železný Brod

Městská slavnost zaměřená na oslavu sklářství se odehraje v Železném Brodě 14. a 15. září 2019. Tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků, sběratelů i laických obdivovatelů sklářského umění a kvalitního řemesla. Letos se koná 13. ročník.

Od 14. do 15. září 2019 se mohou všichni obdivovatelé sklářského umění těšit na městskou slavnost uspořádanou v Železném Brodě na jeho počest. Skleněné městečko začínalo ve velmi skromných podmínkách, avšak dnes patří mezi jednu z největších kulturně-společenských událostí ve městě. Letošní tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů nabídne nejen mnoho výstav, ale také bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení.

Veřejnost bude mít možnost obdivovat kreativitu a řemeslnou zručnost studentů sklářské školy nebo se aktivně zapojit do speciálního programu „tvůrčích sklářských dílen“, který je pro ně připraven v několika oborech. Na Malém náměstí, ve sklářské škole a v několika firemních prodejnách budou nejen prezentována a předváděna sklářská řemesla charakteristická pro zdejší region, ale také si budete moci zakoupit sklářské výrobky a bižuterii.

Vstupné na celou akci je zdarma. V rámci akce je připravena i velká dávka kultury – například koncert Michala Hrůzy.

Více informací: http://www.sklenenemestecko.cz/uvod/

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  TIP NA PROCHÁZKU: Malá Skála – k Haenkemu pomníku