ROZHOVOR: SÁRA TICHÁ & TOMÁŠ STRNAD: „Co pro mě znamená jóga ani slovy popsat nedokážu“

Velmi známá jógová dvojice, partneři nejen na jógové podložce, ale také v životě – Sára Tichá a Tomáš Strnad. Oba patří mezi top instruktory v České republice. Přesah se svými lekcemi mají ale i do zahraničí, kde běžně vyučují a pořádají vyprodané workshopy. Nyní je můžete zažít i vy! Na letošním Jóga kempu v Českém ráji jsou totiž mezi jógovými hosty. S každým z nich vás čekají tři lekce. Všechny lekce jsou určeny jak naprostým začátečníkům, tak pokročilým. Jak žijí, co jim jóga přináší a na co se těšit v rámci jejich lekcí v Ráji jsme si povídali s oběma…

ROZHOVOR MŮŽETE ČÍST I V NOVINÁCH

Jak jste se k józe dostali?
Sára: Tomova cesta k józe začala na Novém Zélandu, moje zase na Slovensku. Toma nejprve nadchli jógové pozice, které viděl na Instagramu. Zaujaly ho natolik, že se odhodlal navštívit jógové studio, aby okusil, co vlastně jóga je. To, s čím se na lekci potkal, ho očarovalo. Začal lekce jógy navštěvovat pravidelně a od té doby nepřestal. Mne k józe přivedla maminka. Ještě jako středoškolačka jsem se společně s bráchou přihlásila na kurz a od té doby se cvičení jógy se stalou neoddělitelnou součástí mého života.

Předpokládám, že nejprve začalo cvičení jógy a pak teprve myšlenka lektorovat. Co vás na lektorování baví?
Tomáš: Na vyučování jógy mne nejvíce baví lidi. Být lektorem mi umožnuje potkávat lidi, kteří jsou na stejné vlně jako já. Nejraději mám ale vysmáté a uvolněné obličeje, které vidím po každé lekci. Od malička jsem vůdčí typ a baví mě sdílení zkušeností z jógy i ze života.
Sára: Mám učení jógy ráda, protože miluji pomáhat lidem růst. Sama moc dobře vím, jak mi cvičení jógy změnilo život k lepšímu a doufám, že skrz učení se mi podaří umožnit mým studentům prožít to samé.

ČTĚTE TAKÉ:  Podle čeho vybrat správný polštář?

Jste partneři i v životě, potkali jste se skrze jógu?
Tomáš: Ano, spojila a stále nás spojuje vášen pro stejné věci a mezi nimi je také jóga. 

Co pro vás jóga znamená a proč je dobré ji praktikovat?
Tomáš: Každý zjistí sám pro sebe co pro něj jóga znamená a proč ji chce praktikovat. Zpočátku pro mě bylo cvičení jógy hlavně o fyzické praxi. Po nějaké době se mi ale pohled na jógu změnil a to, co pro mě znamená dnes ani slovy popsat nedokážu.
Sára: Jóga pro mne znamená poznávat sebe sama, překonávat se a růst. Je to nástroj pro nastavení fyzické i psychické rovnováhy.

Často společně děláte i akro jógu ve dvojici, doplňujete se?
Sára: Ano. Máme mnoho společného, ale stále jsme dva rozdílní lidé. Společně si pomáháme a doplňujeme se.


Letos budete jógovými hosty na Jóga kempu v Českém ráji 2020, na co se mohou příchozí těšit?
Tomáš: Především musíme upozornit na jógovou komunitu na kterou se nesmírně těšíme. Kromě toho se můžete těšit na inverze, hravé flow, flexibilitu a meditaci, nové kamarády, úsměvy a spousty úžasných zážitků.

Děkuji za rozhovor: Jitka Maděrová
Jóga kemp v Českém ráji proběhne v termínu 18. a 19. července. Vstupenky a info na www.jogakempvceskemraji.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: