BLESKOVÝ ROZHOVOR: V Turnově na jógu? S Ivou Trojovskou!

Jaký druh jógy na svých lekcích nabízíš? 

Já osobně dávám přednost dynamické power józe. Většinou mám ráda jógu, kdy se lehce zapotím a po cvičení cítím svaly, které jsou ale zároveň uvolněné a flexibilní. Přesně to se snažím také předat i svým klientům. Na další stranu ale nemám moc ráda přesné škatulkování, protože každý instruktor dá do cvičení svou energii a tak jak dynamická, tak i hatha jóga v podání dvou instruktorů, může vypadat úplně rozdílně. Proto nejraději říkám „přijď a vyzkoušej“ :) Jinak má hodina zpravidla začíná zklidněním se, uvědoměním si svého dechu a protažením se. Pokračujeme rozehřátím se v pozdravu slunci, rozvineme výdrž v bojovnících a ke konci hodiny uvolníme kyčle, což je v dnešní době obzvlášť důležité – často sedíme na židlích a tím nám kyčle snadno zatuhávají. No a nakonec samozřejmě uvolnění v oblíbené pozici šavásána (mrtvola) :)

Záleží ale především na tom, jací klienti se na lekci objeví. Tomu je pak celá lekce přizpůsobena. Ostatně kurs instruktora jsem studovala u Vaška Krejčíka, má specializace je jak power, tak hatha jóga, ale mé vnitřní založení je právě teď určitě více dynamické. Jsou ale dny, obzvlášť pokročilá doba večerní, kdy se hodí více spíše uvolňující hatha jóga s dlouhou výdrží v ásánách. Takže opět hodiny přizpůsobuji jednak klientům a jednak době ve kterou cvičíme.

Komu jsou tvé lekce jógy určené?

Ráda říkám že lekce jógy je opravdu pro každého. Muž, žena i dítě. Sportovec i nesportovec. Cvičit může přijít jak pokročilý, tak i úplný začátečník, všemu se dá přizpůsobit. Jóga je tedy pro každého kdo se chce cítit dobře, stabilně, uvolněně i silně zároveň, vyrovnaně. Určité omezení nám může přinést náš zdravotní stav, např. nízký či vysoký krevní tlak, hyper funkce štítné žlázy, zablokované plotýnky či těhotenství. Se vším se ale dá postupně pracovat. 

ČTĚTE TAKÉ:  KONCENTRACE – vlastnost, která nám ubývá

Kam a kdy si mohou s tebou lidé přijít zacvičit?

Momentálně mám jednu hodinu v Turnově ve sportovní hale u nádraží každé pondělí od 18hod, jednu hodinu v Koberovech každou středu ve stejný čas, tedy opět od 18hod a rádi cvičíme i v přírodě když jsou podmínky a to každou sobotu od 9hod u koupaliště Vesec. Zde jsme ale omezeni počasím, většinou se tyto hodiny konají od května do září. Je dobré sledovat náš FB, kde jsou všechny tyto informace dopředu známy. (facebook.com/jogaivatrojovska)

Je předem nutná registrace na jednotlivé lekce?
Registrace na mé lekce nutná není, přijďte kdykoliv :)

Kolik lekce stojí a je možné zakoupit permanentku? 

Jednorázově lekce stojí 90 Kč, při zakoupení permanentky na 10 lekcí pak 80,- Každý nově příchozí má však první lekci ZDARMA, právě proto aby zjistil zda mu jóga v mém podání vůbec vyhovuje :)

A tvá pozvánka pro všechny, kdo se ještě stále rozhodují, zda přijít?

Jak ráda říkám, pokud tě jóga jen trošku zajímá a láká, přijď to prostě vyzkoušet. To se musí zažít. Pro mě osobně je jóga výrazem nejen pevného a funkčního těla, ale zároveň vnitřní stability a v neposlední řadě i emoční stability. Jóga zvyšuje kapacitu plic, zlepšuje metabolismus a samozřejmě udržuje flexibilitu svalů. Člověk každopádně v začátku musí přijmout to, kde právě je a od toho se odpíchnout. Nemá smysl se s někým porovnávat, o to v józe opravdu nejde, ale spíš se zaměřit zda se někam posunuji v rámci týdnů či měsíců. Protože pokud člověk dá cvičení alespoň 2 dny v týdnu, výsledky se dostaví opravdu velmi rychle a to nejen na fyzické úrovni. Takže určitě není důvod ji nezkusit, těším se na každého z vás!

Děkuji za rozhovor. Jitka Maděrová

Ukažte tento článek i vašim přátelům: