Jak se „nakopnout“ biohackingem?

Znáte to ráno, kdy místo pohody a klidného startu do nového dne, začne mozek pracovat na plné obrátky a vy myslíte jen na množství úkolů, které vás čekají. Někdy je to až paralyzující a demotivační představa. Den ale může začít zcela jinak. Znáte biohacking?

Další nečeské slovo, které však pod sebou skrývá zajímavé metody, jak se mentálně uvolnit, nastartovat a žít příjemně. Česky by to mohlo znít jako „sebe-optimalizace“. Na různých úrovních. Tedy ve fyzické či mentální aktivitě, koncentraci, spánku nebo třeba stravě. Cílem je dosáhnout lepší kvality života a přitom využití našeho biologického potenciálu.

Založeno je to na sebepoznávání a experimentování. Tedy sami sebe sledujete, co vám pomáhá k lepšímu životu, k jeho vyšší kvalitě a za jakých podmínek bude tělo podávat vyšší výkon. Musíte tak každý den opouštět svou komfortní zónu a zkoušet co je pro vás to pravé a naopak. Existují přirozené cesty, ale i nepřirozené (například čipy do těla apod…ty rozhodně nejsou tou pravou cestou).

Tipy na přirozený biohacking:
sportovní aktivita po ránu – přináší mnoho benefitů, nastartování do nového dne, kdy se cítíte „prostě jinak“ než když se nehýbete. Navíc při sportu ráno si vyčistíte hlavu a přijde spousta nápadů. Do pohybu zkuste zařadit i protahování. Po noci je to dokonale účinný pomocník.
změna jídelníčku – nemusí jít o kompletní změnu, zkuste třeba jen eliminovat na dva týdny určité druhy potravin (mléčné výrobky, mouku, kávu, cukr) a sledujte, jaké jsou změny, zda třeba nemáte více energie…
ranní studená sprcha – stačí na závěr sprchování na pár vteřin osvěžit tělo studenou vodou, postupně dojděte ideálně až k jedné minutě. Podporuje imunitu, dodává tělu energii a připravuje naše tělo na dobré snášení stresu.

ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž s přílohou Restart: Nová Biokuchařka Hanky Zemanové

Takových tipů a změn ve vašem životě může být mnohem více. Záleží jen na vás, co budete chtít zkusit, ovlivnit a jak moc chcete své tělo a život „nakopnout“.

–red-

Ukažte tento článek i vašim přátelům:

9 komentářů: „Jak se „nakopnout“ biohackingem?

Komentáře nejsou povoleny.