Tipy na skvělé čtení

Hledáte skvělé čtení na dny volna, pohodové večery nebo dovolenou? Máme pro vás několik tipů na knihy, které vás rozhodně nezklamou. Naopak vám přinesou mnoho nových rozhledů, myšlenek i náhledů… Inspirujte se. Čtěte :-)

Biologie lásky
Amorův otrávený šíp, proč láska bolí a co s tím
Amorův šíp přilétne a zasáhne primitivní část mozku. Poslušně se zamilováváme, užíváme si ohňostroj emocí a vášně, na nějaký čas se sblížíme… a pak se vzájemně omrzíme a vše pomalu bledne. Možná se pokoušíme svého partnera předělat, hledáme útěchu na internetu nebo se vrháme do nového milostného dobrodružství. Starověcí mudrci si tuto nástrahu uvědomovali a našli způsob, jak se jí vyhnout: berte milování jako cestu k vzájemné rovnováze a harmonie se dostaví sama.

 

 Dalajlamova kočka – Probuď v sobě kotě
Dalajlamova kočka přichází s nezkrotnou nezbedností na to, že skutečnost je projekcí naší vlastní mysli. Zároveň také zjišťuje, že probudit v sobě kotě je nejenom možné, ale nanejvýš záhodné. Když to totiž uděláme s jistou moudrostí, zachytíme při tom naši vlastní přirozenost. Toto je Dalajlamova kočka se vší svou přívětivou energií, která hřejivě sálá z každé stránky, nejlaskavější a nejněžnější, uctivě neuctivá, plná radosti – a v nejlepší formě.

Enneagram – Průvodce probuzením
Najdi si svou cestu, postav se svým stínům, objev své pravé já
Chcete lépe rozumět tomu, proč jste takoví, jací jste? Proč děláte to, co děláte, nebo reagujete tak, jak na určité věci reagujete? Proč opakujete stále stejné chyby, třebaže jste si již tolikrát mysleli, že jste se z nich poučili? Jak můžete zlepšit své vztahy a co se stalo v tom, který nevyšel? Proč je ve vašem životě jeden problém, přes který se prostě nedokážete přenést? Kniha Enneagram – Průvodce probuzením vám dá podněty k sebereflexi, pomůže prohloubit sebeuvědomění a otevřít se životu plnému nových možností.

Nikdo není daleko
Před dvaadvaceti lety pozvala malá holčička Rae Hansen Richarda Bacha, aby s ní oslavil její páté narozeniny. Byla pevně přesvědčená, že svého přítele brzy uvidí, přestože mezi nimi leželo tisíce kilometrů pouště a hor. V tomto kouzelném příběhu, který byl od svého prvního vydání v roce 1979 přeložen do mnoha jazyků a inspiroval čtenáře na celém světě, se dozvíte, jak se Richard na oslavu dostal a jaký zvláštní dárek Rae přinesl.

ČTĚTE TAKÉ:  ZNÁTE AUTOPATII?

Svět bez stížností
Jak si přestat stěžovat a začít si užívat takový život, jaký jste vždycky chtěli To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili.

Vášeň a přítomnost
Průvodce pro páry na cestě k probuzené intimitě a vědomé sexualitě
Většina milostných vztahů probíhá podle předvídatelného vzorce: po počátečním okouzlení přichází nevyhnutelné rozčarování. Vztahy však nemusí v rozčarování setrvat, ani skončit! Vášeň a přítomnost nabízí čtenářům osvědčenou cestu zpět k napojení a intimitě, a to často na mnohem hlubší úrovni. Sexuální terapeutka Maci Daye vychází ze zkušeností, které načerpala při svých populárních workshopech Vášeň a přítomnost, a ukazuje párům, jak se jejich erotické potíže mohou stát branou k tvořivosti, soucitu a nebývalému růstu.

Vztahy bez stížností
Pozitivní transformace osobních, pracovních a milostných vztahů
Kniha Vztahy bez stížností přichází s revolučními vhledy a nástroji ke zlepšení všech vašich vztahů. Naučíte se, jak si přestat stěžovat na své blízké, překonat pocity prázdnoty, zklamání a nedostatečnosti, které stížnosti způsobují, a jak si vybudovat silné pozitivní naplňující vztahy, ve kterých se budete cítit dobře. V knize najdete také informace z nových výzkumů o stěžování, inspirativní a výmluvné příběhy a praktická cvičení.

Zrození kmenového vůdce
Role kmenového vůdce je v našich životech důležitá. Kmenovým vůdcem můžete být i sami v sobě, pokud chcete jít za svým cílem nebo třeba zabojovat s otráveností a škarohlídstvím. Být tím, kdo dá sobě a lidem kolem sebe šanci vidět svět lépe, zaměřit pozornost na úspěch, uvědomit si své cíle a motivovat ostatní. Kniha je sice prvotně určena všem, kteří organizují skupinu lidí, manažerům, ale s naprostým přehledem se dá aplikovat i na menší, neméně důležitá společenství jako jsou třeba rodiny a jejich organizace.

 

Všechny tyto knihy najdete a můžete zakoupit na www.synergiepublishing.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: