Redakční tipy na knižní dárky! ♥

Protože v redakci milujeme knížky a protože je čtení knih krásné, inspirativní a trénuje paměť, fantazii, představivost i kreativitu… přinášíme vám redakční tipy na skvělé knižní dárky pro každého z rodiny, protože se někdy v záplavě knih není možné zorientovat a najít tu pravou…
Inspirujte se! Bez knihy to totiž nejsou Vánoce!

………………………………………………………………………

Ilustrovaný příběh umění
Významná umělecká hnutí a obrazy, které jim byly inspirací

Autor: kolektiv autorů

Poznejte umění ze zcela nové perspektivy. Bohatě ilustrovaná sbírka nejslavnějších mistrovských děl, zhodnocení jejich původu a vlivu, propojená s životy umělců a soudobými událostmi, vypovídá příběh malířství v jeho úplnosti.

Značka: Grada •  Cena: 1 199 Kč •  Odkaz: https://www.grada.cz/ilustrovany-pribeh-umeni-13059/

………………………………………………………………………

Liška Šiška v cukrárně

Autor: Gecková Iva, Nováčková Marie

Dnes je Den dětí a Adélka s maminkou a tatínkem jdou do cukrárny, aby svátek pořádně oslavili. Je tady tolik dobrot! Příjemné odpoledne v cukrárně ale končí a na děti ještě čeká na náměstí program plný soutěží. Adélka spěchá, aby vše stihla, také paní cukrářka už zamyká a obchod je prázdný…

A jéje! Už je to tu zase! Na lišku Šišku se opět zapomnělo a ta si teď v cukrárně musí poradit sama.

Jedí lišky dorty? A pijí horkou čokoládu, nebo kafíčko? Všechno se dozvíte, když se začtete do třetího dobrodružství oblíbené lišky Šišky.

Značka: Bambook • Cena: 279 Kč • Odkaz: https://www.grada.cz/liska-siska-v-cukrarne-12329/ 

………………………………………………………………………

Nerezka

Autor: Ričlová Lachoutová Irena

Na setkání historických strojů přijede Nerezka. Není to autíčko ani traktůrek, nýbrž podomácku vyrobené vozítko. A nesmělá Nerezka dostane příležitost dokázat, že má laskavou duši, ale i odvahu pomáhat.

Značka: Bambook • Cena: 249 Kč

Odkaz: https://www.grada.cz/nerezka-12854/

 

………………………………………………………………………

Štědrý bylinářův rok

Autor: Švédová Zuzana

Vydejme se společně bylinkovými stezkami, s košíkem plným voňavých léčivek, zadělejme na mast, hojivou tinkturu, uvařme z rána uzdravující sirup. Zavřeme vrátka na petlici a vydejme se dále, do luk a lesů, hájů a luhů, napříč dalším štědrým bylinářovým rokem, který je opět naplněn poznáním a vůněmi.

Značka: Grada • Cena: 799 Kč • Odkaz: https://www.grada.cz/stedry-bylinaruv-rok-ii-13095/

………………………………………………………………………

Z Radčina rodinného receptáře
   Jak vařit úsporně bez lepku, mléka a jiných alergenů

Autor: Vrzalová Radka

Přejete si vařit jednoduše a úsporně, a přesto sestavit vynikající bezlepkový jídelníček, na kterém si pochutná celá rodina? Již čtvrtá kniha známé české autorky bezlepkových kuchařek Radky Vrzalové vám přináší přes 60 osvědčených i úsporných rodinných receptů, přehledně seřazených podle jednotlivých ročních období.

Značka: Grada • Cena: 459 Kč • Odkaz: https://www.grada.cz/z-radcina-rodinneho-receptare-13182/

………………………………………………………………………

Bůh jede na dovolenou

Autor: Michal Cagánek

Bianka je malá dívka s velkým srdcem. Lidi nedělí na dobré a zlé. Pro každého má vlídné slovo a úsměv. Každý zůstává setkáním s ní proměněn, ať se jedná o spolužáka Zdendu, egoistického souseda, nebo partu zlodějů. S lehkostí sobě vlastní pomáhá Bianka lidem s návratem ze světa stresu do světa radosti, kde je všechno možné. Příběh plný lidskosti, laskavosti a humoru vás pohladí po duši.
Nakladatelství: Synergie • Cena: 195,- • Odkaz: https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/osobni-rust/000531_buh-jede-na-dovolenou.php

………………………………………………………………………

Magické kočky, nástěnný kalendář 2023
Užijte si kouzelný rok: Kočkovité šelmy ve fenomenálním uměleckém díle oceňovaného umělce Ciro Marchettiho. Tento kalendář potěší všechny milovníky koček. Nádherné scény vás inspirují k tomu, abyste prožili své dny s hravostí kouzelných kočkovitých šelem.
Pro rok 2023 vám nakladatelství Synergie přináší ještě dalších pět nádherných a inspirativních kalendářů – MILUJ SVŮJ ŽIVOT, MOUDROST BOHYNÍ, NESPOUTANÁ ŽENA, TADY A TEĎ, SVĚTLO A STÍN. Který najdete pod stromečkem Vy? :)
Nakladatelství: Synergie • Cena: 269,- • Odkaz: https://akce.synergiepublishing.com/kalendare

………………………………………………………………………

Nikdo není daleko

Autor: Richard Bach

Před dvaadvaceti lety pozvala malá holčička Rae Hansen Richarda Bacha, aby s ní oslavil její páté narozeniny. Byla pevně přesvědčená, že svého přítele brzy uvidí, přestože mezi nimi leželo tisíce kilometrů pouště a hor. V tomto kouzelném příběhu, který byl od svého prvního vydání v roce 1979 přeložen do mnoha jazyků a inspiroval čtenáře na celém světě, se dozvíte, jak se Richard na oslavu dostal a jaký zvláštní dárek Rae přinesl.
Nakladatelství: Synergie • Cena: 269,- • Odkaz: https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/osobni-rust/000548_nikdo-neni-daleko.php

………………………………………………………………………

Nové pohádky kouzelné lucerny

Autoři:Anne Civardi, Joyce Dunbar,‎ Kate Petty, Karen Wallace

Příběhy pro rozvíjení dětské důvěry, tvořivosti a vnitřního klidu 
Nové pohádky kouzelné lucerny jsou další sbírkou oblíbených příběhů na dobrou noc, které potěší a zklidní vaše děti a dodají jejich mysli klid, sebedůvěru, tvůrčí inspiraci a pomůžou jim poznávat a rozvíjet sebe samé – tentokrát navíc s přiloženým MP3 CD s pohádkami načtenými v podání Nadi Konvalinkové.
Nakladatelství: Synergie • Cena: 331,- • Odkaz: https://www.synergiepublishing.com/cs/shop/knihy/pro-deti/000450_nove-pohadky-kouzelne-lucerny.php 

ČTĚTE TAKÉ:  Podle čeho vybrat správný polštář?

………………………………………………………………………

Svět bez stížností

Autor: Will Bowen

Jak si přestat stěžovat a začít si užívat takový život, jaký jste vždycky chtěli 
To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili.
Nakladatelství: Synergie • Cena: 229,- • Odkaz: https://nestezujsi.cz/#objednat

………………………………………………………………………

Evropa k nakousnutí

Cestopisný průvodce pro děti

Ilustrace Lukáš Fibrich

Vítejte na cestě Evropou! Navštívíte rodiště prima sportů, oblečení i vynálezů, zjistíte, k čemu slouží největší přístroj planety, kde vystavují nejstarší evropskou mumii, jaká evropská bankovka má nejvyšší hodnotu i kam až sahá nejhlubší stanice metra. Na Islandu potkáte papuchalky, a kdo vás bude čekat v Nizozemsku, to by vás určitě nenapadlo. K tomu hry, rébusy plus hromada hádanek a vtipů! Kniha děti seznámí s kulturně-historickými souvislostmi a přírodními zajímavostmi Evropy, určena je čtenářům od 8 let.

Nakladatelství: Portál • Cena:  349 Kč • Odkaz: https://obchod.portal.cz/detska-literatura/evropa-k-nakousnuti/

………………………………………………………………………

Uvnitř jsme stále mladí

Laskavé meditace o stárnutí
Autor:
Sissel Gran

Překlad Klára Winklerová

Kniha se s velkou laskavostí, humorem a nadhledem vypořádává se situacemi, které přináší stárnutí. Může to být strach z „neviditelnosti“, stavy zuřivosti a protesty spojené s omezením tělesných sil, erotické touhy, stud za nemoci, hierarchie stárnutí, stereotypizace, ztráta „životního svědka“, protijed na stařecký pesimismus a další. Kapitoly, částečně úvahové, částečně návodné, částečně proložené situacemi ze života klientů i terapeutky, se zaměřuje na překvapivost stárnutí a nabízí různé návody, jak se s touto situací konstruktivně vyrovnat.

 Nakladatelství: Portál • Cena:  339 Kč • Odkaz: https://obchod.portal.cz/psychologie/uvnitr-jsme-stale-mladi/

………………………………………………………………………

Zázrak o Vánocích
Autor: Hana Zobačová

Ilustrace Magda Veverková Hrnčířová

Šimon je kluk jako každý jiný. Jednoho večera zažije Šíma pravé předvánoční dobrodružství: ocitne se sám na zasněženém náměstí. Jen on, bílé náměstí, kašna, stánky připravené na adventní trhy a krásný tajemný vyřezávaný betlém. A jedna figurka z betléma Šímovi přímo před očima obživne. Jaké to je, stát uprostřed vánočního těšení a poslouchat vánoční přání? Nezapomínáme někdy náhodou přes vlastní přání, na přání těch druhých? Příběh o tom, že krásné je dostávat. Ale stejně krásné může být i dávat.

Nakladatelství: Portál • Cena:  299 Kč • Odkaz: https://obchod.portal.cz/detska-literatura/zazrak-o-vanocich/

………………………………………………………………………

Příběhy z pohovky
Psychoterapie v komiksu
Autor:
Philippa Perry

Ilustrace Flo Perry

Překlad Petra Diestlerová

Komiks ukáže, jak to v terapii chodí. Zjistíte, že je běžné, že se vy i váš terapeut během sezení odmlčíte, že pokud si někdy neporozumíte, není to konec světa, a určitě ne terapie. Že je běžné, když se budete chvilku cítit úzkostně, nebo naopak bujaře. Terapeutka Pat začíná pracovat s ambiciózním advokátem Jamesem, kterého do terapie dovedlo neustálé nutkání krást v obchodě. I když se jejich setkávání neobejde bez trapných chvilek ticha a nejistoty, stane se časem její pracovna místem, kde James najde odpovědi na některé své otázky. Odpoví si na ně sám, tak to v psychoterapii chodí.

Nakladatelství: Portál • Cena:  319 Kč • Odkaz: https://obchod.portal.cz/komiks/pribehy-z-pohovky/

………………………………………………………………………

Pod hladinu
Autor: Gianumberto Accinelli

Ilustrace Giulia Zaffaroni

Překlad Jan Ctibor

Co a kdo se skrývá v modré hlubině? Jaké tvory bychom tam mohli potkat? Oceán je plný zajímavých a někdy dokonce podivných stvoření. Knížka ti ukáže, jaká jsou a jak hluboko ve vodě žijí. Neencyklopedická kniha provází malého čtenáře zdánlivě nekonečnou mořskou hlubinou. Barva stránek se postupně mění s tím, jak postupujeme hlouběji a hlouběji.

Nakladatelství: Portál • Cena:  349 Kč • Odkaz: https://obchod.portal.cz/detska-literatura/pod-hladinu/

 

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: