Jak svou tvrdohlavostí přicházíme o výhody

Otázky ze života realitního makléře Petra Friedricha

Bratranec a já jsme zdědili napůl pozemek. Může prodat svojí polovinu někomu cizímu? Může. Už neplatí, že musí svůj podíl nejdříve nabídnout spolumajiteli. Stává se to, když se dědicové nedomluví na společném postupu. Jeden pak třeba prodá svůj podíl zbytečně pod cenou, nebo vybere svému příbuznému za nové spolumajitele zcela nevhodné kupující. Vždycky doporučuji všem: Pečujte o své vztahy se spolupodílníky! A když víte, že vztahy nejsou ideální, na nic nečekejte, rovnou mě kontaktujte. Zprostředkuji nepříjemnou komunikaci za Vás a předejdete budoucím problémům.

I teď, když je trh s nemovitostmi v krizi? Řada lidí si teď koupi vlastního bydlení nemůže kvůli drahým hypotékám dovolit. Po neuvěřitelném růstu cen nemovitostí v předchozích letech přišla nová situace. Prodávající to buď ještě nepochopili, nebo spíš nechtějí slyšet. Ale pokud chtějí prodat, většinou musí ze svých požadavků slevit.

A máte pro nás aspoň nějakou povzbuzující zprávu?  Mám žhavou novinku! I přesto, že se realitní trh od jara úplně změnil. Prodávající, kterému zajišťuji prodej nemovitosti, má nově neskutečnou výhodu! Pokud máte na nemovitosti hypotéku, určitě Vám také doporučuji se se mnou spojit. Umím pro kupující zařídit převzetí hypotéky za původních podmínek, tedy POZOR, s původní, nízkou úrokovou sazbou. Což je aktuálně opravdu mimořádná věc. A v praxi se ukazuje, že se v souvislosti s tím najde výrazně víc zájemců, než je v posledních týdnech obvyklé.

A pokud hypotéku nemám? Zavolejte mi nebo napište, ať jste v jakékoliv situaci, ozvu se Vám zpátky. Probereme Vaše možnosti a vymyslíme společně, co dál.

ZEPTEJTE SE MĚ, JAK NA TO!  RÁD VÁM POMOHU S PRODEJEM:

Petr Friedrich, vedoucí infocentra M&M reality Tel: +420 604 64 84 64
Email: pfriedrich@mmreality.cz Web: pfriedrich.mmreality.cz

ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž s nakladatelstvím Grada O KNIHU HRDINOVÉ SUCHÝCH ZAHRAD
Ukažte tento článek i vašim přátelům: