Výletní cíl, dovolená, svatba nebo firemní akce? To vše splní Kramářův zámek.

Nenechte se zmýlit, slavnou pražskou Kramářovu vilu nikdo nepřestěhoval. Jde o jeho mladší sestru, která stojí ve Vysokém nad Jizerou. Impozantní zámeček manželů Kramářových z let 1927–31 vnesl do horského prostředí prvek ruského vlivu prostřednictvím architektury od Vladimíra Alexandroviče Brandta, který navrhl třeba pravoslavné kostely v Praze na Olšanech a v Karlových Varech. Zajímavostí je, že kopie tohoto zámečku stojí do dnešního dne také na ruském Krymu.

Opojný výhled do kraje, rozlehlý zámecký park a pouhých 400 metrů od horní stanice lyžařského areálu Šachty, to je jen zlomek, který vás dokonale uchvátí. Romantiku zámečku a celého místa umocňuje samotný interiér stavby, ve které jsou zachovány původní prvky, jež dokázaly přestát dobu a vliv totality. Za 2. světové války vilu využívalo NSDAP jako politickou školu a po válce sloužila k rekreacím ROH. Obojí ovlivnilo podobu interiéru i vybavení.

V loňském roce se vila opět otevřela veřejnosti. Její využití a nabídka jsou obrovské. Pokud hledáte nádherný výletní cíl s výtečnou českou kuchyní, zajímavý bod na své cyklistické trase, nebo si prostě chcete užít volno v příjemném prostředí, pak s Kramářovým zámečkem nešlápnete vedle. Pohodlné parkování v areálu, posezení v salóncích či na slunné terase s výhledem na hory a dokonalá atmosféra místa. Kromě chvilkového pobytí si zde ale můžete naplánovat i svou dovolenou. Možnost ubytování je už od jedné noci s lahodnou snídaní formou švédského stolu. Kromě ubytování a kuchyně ale nabízí Kramářův zámeček i další vyžití – sauna pro 11 osob, dětský koutek s hračkami, čtyřhektarový park přístupný široké veřejnosti s volejbalovým hřištěm, ruským kuželníkem i ohništěm.

Prostory třípodlažní zámecké vily skýtají možnost uspořádání také soukromých či firemních akcí. Dokonale romantické místo na svatbu, salónky pro soukromé či společenské události, večírky, promoce či valné hromady. Kapacita u stolů je až 200 míst, i přesto prostor působí komorně a příjemně. Ve třiceti pokojích se pohodlně ubytuje až 140 lidí. Pro zvýšení kapacity či pro potřeby školních nebo skupinových výletů, nebo teambuildingu, je možné využít také druhou budovu „Prvosenka“ s klubovnou, která je hned naproti zámečku. Samozřejmostí je kompletní catering dle požadavků hosta.

ČTĚTE TAKÉ:  VÝHERCI SOUTĚŽE MATRACE HAKEN & ROZHOVOR: Šárka Hakenová: „Kvalitní spánek znamená kvalitní den, kvalitní život“

A že jde o zámeček, který má svou historickou hodnotu i kouzlo, který může být cílem vašich cest a možností odpočinku, potvrzuje také nedávné natáčení reportáže České televize o Kramářově zámku pro právě probíhající projekt ČT 100 let Československa. Vyrazte na výlet či dovolenou. A hlavně, nenechte si tohle kouzelné místo ujít!

www.kramaruvzamek.cz  • 606 083 900 • kramaruvzamek@seznam.cz

 Kramářův zámek, Lyžařská 307,  512 11Vysoké nad Jizerou

 

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: