Hudební a divadelní Sedmihorské léto pokračuje s Jiřím Kornem a jeho 4TETem

Oblíbený českorajský festival se spolu s prázdninami přehoupl do své druhé části. Z celkově osmi akcí se tak mohou diváci těšit ještě na tři. Koncerty 4TET, Michael Jackson Symphony a divadelní představení Shirley Valentine.

Ve čtvrtek 9. srpna rozezní areál Sedmihorského léta vokální uskupení 4TET ve složení  tenor David Uličník, baritone 1 Jiří Korn, baritone 2 Jiří Škorpík, bass Dušan Kollár.

V rozhovoru pro Sedmihorské léto, který můžete číst celý na TADY, odpovídal Jiří Korn:

Co vás na 4TETu baví?
Naštěstí všechno to, co baví diváky. Harmonie vícehlasého zpěvu, způsob prezentace, koncerty, design, atmosféra v zákulisí, plné hlediště, natočené desky… Snad nám to ještě dlouho vydrží.

4TET svůj program obměňuje, pracuje na něm. Jak dlouho probíhá tento proces? Kde berete inspiraci, jaké písně vybíráte a kdo vymýšlí aranže?
Snažíme se pracovat průběžně. Někdy se to daří více, někdy méně. Koncert obměňujeme každé tři roky. V říjnu by měla být premiéra verze V. Všechny aranže připravuje Jiří Škorpík. Po debatách je konečný výběr skladeb také na něm. Kromě aranží a kostýmůvzniká všechno za účasti všech.

Pro diváky, kteří se nespokojí s tradiční a stále se opakující nabídkou kulturních akcí v regionu, si Sedmihorské léto připravilo projekt Michael Jackson Symphony. Do Sedmihorek u Turnova přijedou skvělí muzikanti Hradecké Filharmonie, hudebníci Moondance Orchestra a jejich sólisti Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár a Dušan Marko. Naprosto ojedinělý projekt, ve kterém si diváci užijí nesmrtelné hity Michaela Jacksona v aranžích dirigenta Martina Kumžáka. Tento jedinečný koncert je připraven na 16. srpna.                                                  

Sedmihorské léto se uzavře divadelním představením Simony Stašové Shirley Valentine, které je již vyprodané. Více informací a vstupenky na 4TET a Michael Jackson Symphony najdete na www.sedmihorskeleto.cz

ČTĚTE TAKÉ:  Ontex má svým zaměstnancům co nabídnout. Firma je otevřena uchazečům o zaměstnání
Sedmihorské léto 2018
Sedmihorské léto 2018
Sedmihorské léto 2018
Sedmihorské léto 2018

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: