VÝHERCI SOUTĚŽE MATRACE HAKEN & ROZHOVOR: Šárka Hakenová: „Kvalitní spánek znamená kvalitní den, kvalitní život“

ROZHOVOR: Šárka Hakenová: „Kvalitní spánek znamená kvalitní den, kvalitní život“

Celý minulý půlrok jste se na stránkách přílohy Restart mohli dozvídat zajímavosti o spánku. Celý spánkový seriál měla na svědomí firma Matrace Haken, se kterou po celou dobu probíhala i velká soutěž o hodnotné,  jejichž šťastné výherce najdete na závěr článku. Tato ryze česká a zároveň regionální a rodinná firma je na trhu od roku 2011. Navazuje tak na obnovenou tradici rodinného bydlení a podnikání v domě na Všeni s historií od roku 1786. Na co se při výběru matrace či postele zaměřit? Co je důležité? A jak spánek vidí sama jednatelka firmy Šárka Hakenová?

 Setkáváme se s obrovským množstvím druhů matrací. Pružinové, taštičkové, z paměťové pěny, ze studené pěny, latexové, sendvičové… Jak se v tom mám jako zákazník vyznat a podle čeho individuálně vybírat?

Obecně nelze říci, který konstrukční typ matrace je nejlepší. Neexistuje nic jako „nejlepší matrace“. Existuje pouze nejlepší matrace pro vás. Jednoznačně doporučujeme si matrace vyzkoušet, a to ve všech spánkových polohách. Na základě vaší postavy a dalších informací dokážeme poznat vhodnou tuhost a konstrukci matrace, která zajistí správnou podporu vašeho těla.

Jaké matrace tedy nabízí firma Matrace Haken?

Nabízíme výhradně kvalitní matrace české výroby. Jsme autorizovaným a certifikovaným prodejcem matrací Tropico, Curem, Spirit a Slumberland. Naše strategie je jednoduchá – nabízíme jen to, co bychom si sami koupili.

Dlouhodobě se specializujete také na kvalitní postele. Jaké u vás mohou zájemci zakoupit?

U nás na Všeni si můžete vyzkoušet a zakoupit české postele z tvrdého bukového masivu od tradičního výrobce Vykona. Ten je v našich očích naprostou zárukou kvality, nadčasového designu, odolnosti a skvělé ceny (která začíná na 11 500 Kč za dvojlůžko 180×200 cm). Nabízíme také čalouněné postele původně britské značky Slumberland, jenž nyní náleží švýcarské společnosti. Výrobky této značky využívá od roku 1919 i britská královská rodina. Tyto postele jsou vyráběny v ČR dle švýcarských předpisů.

ČTĚTE TAKÉ:  PROČ SI VÁŽIT HMYZU?

Dostáváme se k otázce podle jakých kritérií či pravidel vybrat tu nejlepší postel?

Nehleďte pouze na design. V první řadě zvažte jakou výšku postele vlastně potřebujete. Pamatujte, že při usednutí na postel by nohy v kolenou měly svírat lehce tupý, při nejhorším pravý úhel. Tak je zaručeno, že nebudete nerozhýbané klouby neúměrně namáhat ranním vstáváním (a je jedno, zda jste mladí, staří, zdraví nebo nemocní  – pohodlí je jen jedno). Například postele Vykona a Slumberland mají výhodu nastavitelné výšky spaní +/- 16 cm. Tím je zaručena kombinovatelnost postele s jakoukoli matrací. Dalším kritériem je snadná údržba – postele Vykona nemají žádné skryté podpůrné nožičky, nýbrž využívají robustní středovou výztuhu, která umožňuje snadný úklid pod postelí. To je důležité hlavně pro alergiky, kteří potřebují co nejvíce eliminovat usazování prachu. S úklidem vám může pomoci i robotický vysavač, všechny postele jsou dostatečně vysoké, aby umožnily jeho použití. To, co každý prodejce rád prodá, ale co my nedoporučujeme, jsou úložné prostory, které brání proudění vzduchu pod postelí (průvan i prach pak „letí“ přes spící osoby). V nabídce proto máme i postele s úložnými prostory, které zároveň mají pod postelí „volno“ a dobře dýchají. Zaměřte se také na kvalitu konstrukce postele, a to s jakými matracemi a rošty je možno postel zkombinovat.

Spánek je zásadní součást našich životů, proto je velmi důležité správně a zdravě ležet a spát… Pamatujte, že kvalitní spánek znamená kvalitní den, kvalitní život. A takový spánek nestojí mnoho. Pokud si například pořídíte kvalitní matraci za 6 000,– Kč a budete ji spokojeně užívat 7 let, nebude vás každá noc kvalitního spánku stát více, jak 2,50 Kč. To je určitě méně, než léky na bolest zad a hlavy J

Děkuji za rozhovor. Jitka Maděrová
Firmu Matrace Haken najdete na Všeni u Turnova. www.matrace-haken.cz

VÝHERCI SOUTĚŽE S FIRMOU MATRACE HAKEN
Soutěž o hodnotné ceny, která probíhala celých 6 měsíců, byla po dubnovém vydání Českého ráje v akci vyhodnocena a 10. května v prodejně firmy Matrace Haken na Všeni byly z rukou jednatelky firmy Šárky Hakenové šťastným výhercům předány ceny v podobě poukazu na matrace v hodnotě 15 000 Kč, bavlněný komplet přikrývky a polštáře a anatomický polštář z paměťové pěny.
Na fotografii: zleva Hana Brodská z Turnova (2. místo), jednatelka firmy Šárka Hakenová, Iveta Pacourková z Mnichova Hradiště (1. místo) a Pavel Jirka z Jablonce nad Nisou (3. místo). Výhercům srdečně gratuluje i celá redakce Českého ráje v akci a přeje krásné spaní!
Ukažte tento článek i vašim přátelům: