TOP 4 CVIKY NA KRÁSNĚJŠÍ PAŽE

Léto v plném proudu, krátké rukávy, plavky. A k nim patří i vzhledné paže, na kterých nevisí povadlá kůže. Ke krásným pažím nepomohou diety, ale pravidelné posilování příslušných partií. To lze provádět jak vlastní vahou těla, tak i se závažím. U každého cviku si dejte vždy 3 série alespoň po 20 opakováních. Pokud využíváte činky, začněte s malými, které postupně můžete vyměnit za těžší. A jaké cviky jsou top na posilnění paží?

  1. Dámský klik s rukama u těla – Nastavte se do polohy vzporu klečmo (opora o dlaně a kolena), dlaně dejte rovnoběžně pod úroveň ramen, lokty nechte mírně pokrčené. Páteř udržujte v přirozeném zakřivení. Zpevněte břišní svaly. Pokrčte lokty směrem k tělu a klesejte pomalu dolů. Dojděte do maximálního rozsahu pohybu a zatlačením dlaní se vracejte zpět do výchozí polohy.
  2. Zevní rotace paží v lehu na břiše – Lehněte si na břicho, opřete čelo o zem a paže nastavte do připažení tak, aby otevřená dlaň směřovala k tělu, palec k zemi a malíková hrana ke stropu. Narovnejte se, zcela propněte lokty a zvedněte paže od podložky. Propnuté paže vytáčejte těsně nad zemí do zevní rotace, to znamená, že se palec vytočí ven a malíček k tělu. Vraťte se zpět do výchozí polohy.
  3. Tricepsový zadní klik – Posaďte se na kraj židle (gauče, lavičky…), dlaně dejte pod hýždě na hranu sedadla tak, aby prsty směřovaly dopředu k tělu a přejděte do pozice vzporu. Hýždě jsou těsně před sedadlem židle, stehna rovnoběžně se zemí, záda jsou rovná a kolmo k sedadlu, střed těla zpevněný, hlava prodlužuje trup a oči se dívají dopředu. Pokrčte lokty a klesejte těžištěm dolů těsně podél hrany židle. Dojděte do nejnižší možné pozice, kde udržíte záda rovně. Zatlačte dlaněmi proti sedadlu a vytáhněte se silou paží zpět do jejich propnutí.
  4. Tricepsové extenze za hlavou – Postavte se zpříma, srovnejte záda, zpevněte střed těla, do rukou vezměte činky a zvedněte je nad hlavu do napnutých paží. Paže přibližte k sobě do úzkého držení, pokrčte lokty a klesejte s činkami za hlavu do maximálního protažení tricepsu. Udržte úzký úchop pro maximální aktivaci dlouhé hlavy tricepsu. Vytlačte břemeno zpět nad hlavu až do propnutých loktů.
ČTĚTE TAKÉ:  ROSTLINY, KTERÉ POMOHOU K LEPŠÍMU SPÁNKU

Mezi další cviky patří samozřejmě bicepsový vzpěr, hmitání rozpaženými pažemi se zátěží, vzpírání paží s činkami a další. Tak nezapomeňte, mít pevné paže je fajn :-) …. a nejen v létě!

Ukažte tento článek i vašim přátelům: