Televize rtm plus se vrací k regionálním kořenům

Liberecká regionální televize rtm plus prochází převratnými změnami. Tou nejpodstatnější je, že se znovu zaměří jen na Liberecký kraj. Současně změní svůj název na rtm plus Liberecko.

„Před necelým rokem jsme rozšířili naše vysílání do Ústeckého kraje, diváci to ale nepřijali s pochopením,“ říká majitel televize Jan Punčochář. „Od prosince 2018 proto televizi rozdělíme na dvě a divákům v Libereckém kraji opět nabídneme vysílání zaměřené jen na jejich region.“ Televize rtm plus Liberecko bude nadále nabízet oblíbenou směs regionálního zpravodajství a publicistiky.

„Od prosince 2018 proto televizi rozdělíme na dvě a divákům v Libereckém kraji opět nabídneme vysílání zaměřené jen na jejich region.“ Televize rtm plus Liberecko bude nadále nabízet oblíbenou směs regionálního zpravodajství a publicistiky.

V průběhu letošního roku televize přišla s několika novinkami. Jednou z nich byla čtrnáctidílná Škola vaření Roberta Sklenáře, na které rtm plus spolupracovala se známým libereckým šéfkuchařem. Druhou, velmi atraktivní novinkou, byl cyklus turistických pozvánek do německé a polské části Euroregionu Nisa. „Vyzkoušeli jsme si, že diváci mají o tento typ pořadů mimořádný zájem a reagují na něj s nadšením. Pro příští rok proto ve spolupráci s euroregionem připravujeme další podobné pořady,“ vypočítává šéfredaktorka televize Barbora Máchová.

Rozdělení jedné televize do dvou s sebou přináší velké nároky na celý tým. „Museli jsme upravit náš vysílací systém tak, aby dokázal odbavovat dva kanály současně,“ vysvětluje šéftechnik Petr Mikula. Spolu s tím se výrazně mění i organizace redakční práce. Nemalá investice do nového počítačového zázemí by ale měla znamenat i stabilnější a kvalitnější vysílání. A hlavně, televizi umožní nabízet ještě další novinky.

V průběhu letošního roku televize přišla s několika novinkami. Jednou z nich byla čtrnáctidílná Škola vaření Roberta Sklenáře, na které rtm plus spolupracovala se známým libereckým šéfkuchařem. Druhou, velmi atraktivní novinkou, byl cyklus turistických pozvánek do německé a polské části Euroregionu Nisa.

ČTĚTE TAKÉ:  Turnovská atletika vzkvétá, letošní halová sezóna byla jednou z nejúspěšnějích

Souběžně s vysílacím systémem totiž vznikly nové zpravodajské stránky televize na adrese www.rtmplus.cz. „Obyvatelům Libereckého kraje se snažíme přiblížit naši práci všemi dostupnými kanály. Věřím, že se jim stránky budou líbit, a hlavně že se pro ně stanou užitečným zdrojem aktuálních informací o regionu,“ dodává Jan Punčochář.

Televize je navíc čím dál aktivnější na sociálních sítích. Zejména prostřednictvím svého facebookového profilu se snaží divákům přiblížit zákulisí natáčení a vysílání. „Vymýšlíme také různé soutěže. Několik našich diváků se tak například dostalo na liberecký koncert Heleny Vondráčkové,“ říká Jan Punčochář. V nastoleném trendu chce pokračovat i v příštím roce.

Televize rtm plus tedy nezahálí a její diváci to zdá se oceňují. Ukazují to alespoň měření sledovanosti, která pro všechny krajské televize zajišťuje renomovaná agentura Median. Z nich vyplývá, že si vysílání televize rtm plus alespoň jednou týdně naladí 80 tisíc diváků. „Znamená to, že naše televize patří mezi nejsilnější média v kraji a že se zřejmě daří plnit náš dlouhodobý sen vytvářet televizi, která bude svůj kraj opravdu spojovat,“ uzavírá Jan Punčochář.

FOTO: archiv RTM plus – Zpěvačka Helena Vondráčková v rozhovoru s majitelem televize rtm plus Janem Punčochářem

Ukažte tento článek i vašim přátelům: