SEDM DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT ESTETICKÉ OPERACE OČÍ

Sedm důvodů, proč se nebát estetické operace očí

Operace očních víček vyhledávají nejenom ženy. Přibývá i mužů, kteří touží po mladším vzhledu. Nespokojí se se svým vzhledem a jako ženy se jej snaží vylepšit. Stále častěji se proto objednávají k zákrokům, které je omladí, zvláště pokud je výrazně mladší jejich partnerka.

Proč podstoupit zákrok?

  • Mladistvý vzhled, který vás vrátí o 5 -10 let zpět
  • Výraznější rysy obličeje
  • Zvýšené sebevědomí
  • Pocit vnitřní spokojenosti a větší radosti ze života
  • Pěstěný vzhled

Chcete znát další možnosti a nabídka vás zaujala, pak navštivte internetové stránky renomované Oční kliniky Liberec a zjistěte si o operacích víček podrobnější informace.

operace očí - oční klinika liberec 4Estetická operace (blefaroplastika)

Vadí vám převislá kůže očních víček nebo tukové polštářky, které vám zbytečně přidávají roky? Blefaroplastika vylepší váš vzhled, omladí vaši tvář a posílí vaše sebevědomí. Jednoduchý zákrok patří k nejčastějším typům operací v plastické chirurgii a výsledkem je estetický efekt. Odstraněním nadbytečné kůže víček navíc často zmírní nebo odstraní i některé další nepříjemné oční potíže.

Co je blefaroplastika

Název pochází z řeckého blefaros tzn. víčko. V praxi tímto výkonem rozumíme odstranění nadměrného množství kůže na horním nebo i dolním víčku, případně spojené i s vyjmutím části podkožního tuku víček.

Kdy se pro operaci rozhodnout?operace očí - oční klinika liberec 3

Kosmetickou indikací k provedení plastiky je nadbytečné množství kůže horních nebo dolních víček. Příčinou tohoto stavu je postupné stárnutí kůže a ztráta její pružnosti. Kůže víček je převislá, někdy se dotýká okrajů víček a zužuje oční štěrbinu. U některých klientů jsou pod kůží viditelné tukové polštářky, které vznikají ochabnutím podkožních struktur víček.

Druhým důvodem pro operaci jsou funkční potíže. Nadbytek kůže může přinášet potíže: pocit únavy, zhoršování vidění, omezení zorného pole až pocit nerovnováhy nebo i bolesti hlavy.

operace očí - oční klinika liberec 2
Beata Rajská – pacientka

 

Na Oční klinice Liberec provádí operační zákroky erudovaní lékaři z Prahy, Pardubic a Hradce Králové s dlouholetými zkušenostmi v problematice plastické chirurgie. Neustále zdokonalujeme operační techniku a vylepšujeme komplexní přístup k této problematice. Náš moderní operační sál, kvalitní personální zajištění a příjemné prostředí kliniky jsou zárukou vysoké profesionality. Pokud si nejste jistí tím, zda je pro vás zákrok vhodný, objednejte se ke konzultaci. Oční klinika Liberec sídlí na adrese Dr. M. Horákové 49/137, Liberec 6, další informace, včetně telefonních kontaktů najdete na www.ocniklinikaliberec.cz, kde můžete také vyplnit kontaktní formulář.  Specialisté na operace očních víček operující na Oční klinice LIBEREC jsou: MUDr. Milan Odehnal,MBA., doc.MUDr. Jan Novák CSc., MUDr. Daniela Nováková, PhD.

Estetické operace v otázkách a odpovědích

MUDr.-Milan-Odehnal-MBA
MUDr. Milan Odehnal, MBA

Specialistou na estetické operace je špičkový český specialista MUDr. Milan Odehnal,MBA. Na co se nejčastěji ptají jeho pacienti?

Je před operací nutná konzultace s lékařem?

Konzultace je nezbytná, protože lékař vám vysvětlí, co můžete reálně od zákroku očekávat, jaký je jeho průběh a co vlastně, a v jakém rozsahu bude provádět. Vysvětlí také průběh pooperační rekonvalescence. Důležité je také se zmínit o možných komplikacích a limitech zákroku. Je nutné zjistit, zda je motivací k zákroku pouze estetická stránka, či se již přidaly funkční problémy. Dostanete také otázku, jak velká je vaše motivace a jaké je vaše očekávání. Musíme společně prodiskutovat, zda užíváte nějaké léky, zda nemáte např. cukrovku, vysoký krevní tlak, zda nejste po chemoterapii nebo aktinoterapii.

Lékař také zhodnotí charakter kůže víček, tvar očních štěrbin i celkovou fyziognomii obličeje. Provede základní oční vyšetření, včetně kontroly zrakové ostrosti, provádí se fotodokumentace tváře atd.

ČTĚTE TAKÉ:  JEDNODUCHÉ TIPY, JAK PEČOVAT O MATRACI, ABY CO NEJDÉLE SLOUŽILA?

Jsou případy, kdy se nedoporučuje operační zákrok?

Ano, takové stavy se mohou vyskytnout: např. při ekzému víček, opakovaných infekcích víček, závažných celkových onemocněních, stavech po chemoterapii nebo větších psychických problémech, operaci nedoporučujeme nebo odkládáme. Opatrnosti je třeba u pacientů, kteří mají těžkou cukrovku nebo se špatně hojí (tvorba tzv. keloidních jizev).

Jaká je předoperační příprava?

Pacient se může před zákrokem najíst i napít a není potřebná žádná větší příprava. Pokud užívá léky, které ovlivňují krevní srážlivost, je vhodné tyto vysadit několik dní před výkonem. Před vlastní operací si chirurg na víčkách speciální „tužkou“ označí místo řezu a jeho rozsah, provede lokální desinfekci a celou oblast pak důkladně umrtví miniaturní jehličkou. Účinek místní anestezie je ještě zvýšen znecitlivujícími kapkami, které před výkonem aplikujeme do očí.

Jak probíhá samotná operace?

Při operačním zákroku nic nebolí. Pacient v klidu leží na anatomicky tvarovaném lůžku a operatér si s ním „povídá“. Celý výkon tak proběhne v příjemné atmosféře. Není třeba se ničeho bát.

U horních víček se operační řez vede v průběhu oční štěrbiny, kde lékař odstraní požadované množství kůže, případně, pokud je to potřeba, i část podkožního tuku. U dolních víček se operační řez vede podél dolního okraje víčka a další průběh je zhruba stejný jako u horních víček. Vlastní operace obou očí trvá cca 45 minut (operují se vždy obě víčka buď horní, nebo dolní). Po výkonu je pacient sledován v pooperační místnosti, kde se v klidu posadí a víčka si chladí. Po následné kontrole, případě doporučení analgetik, odchází pacient v doprovodu domů.

Jak probíhá hojení?

Po vlastním zákroku je vždy přítomen menší nebo větší otok víček a jejich okolí a větší citlivost. Optimální je být několik dnů v relativním fyzickém a psychickém klidu, nejlépe v domácím prostředí, chladit víčka a jejich okolí, při větší citlivosti užívat analgetika. Kožní stehy se extrahují za týden od zákroku a jizvičku je poté možno pomalu masírovat. Podkožní otoky a tvořící se krevní výrony (gravitací se posunují na dolní víčka) se zmírňují a mizí do 6 týdnů. Do té doby je vhodné nosit tmavé brýle.

Kdy vidíme výsledky?

Možné to je minimálně měsíc od výkonu, většinou tak za 10 týdnů. Je to proto, že operační jizvička a její okolí „pracují“, resp. dochází zde k hojivým procesům i několik týdnů, než se pooperační nález stabilizuje. Definitivně se hodnotí symetričnost pooperačních jizviček, jejich charakter, tvar oční rýhy, výraz obličeje apod. V drtivé většině případů jsou pacient i lékař s výkonem spokojeni.

Mohou se vyskytnout nějaké komplikace?

Komplikace se mohou vyskytnout u jakékoliv operace. U blefaroplastiky nejsou časté ani většinou závažné, ale je potřeba o nich vědět. Během operace může dojít k nadměrnému krvácení nebo většímu otoku víček, k infekci operační rány nebo jejímu rozestupu. Výjimečně se může stát, že po operaci nelze dobře dovřít oční štěrbinu. Někteří pacienti po plastikách mohou mít známky suchého oka.

Prevencí komplikací je správná předoperační příprava, profesionalita výkonu, ale také dodržování pravidel rekonvalescence. Na naší klinice používáme operační techniky, které výrazně snižují možná rizika.

oční-klinika-liberec-banner- český ráj v akci

foto: Oční klinika Liberec

Ukažte tento článek i vašim přátelům:

Jeden myslel na “SEDM DŮVODŮ, PROČ SE NEBÁT ESTETICKÉ OPERACE OČÍ

Komentáře nejsou povoleny.