ROZHOVOR MĚSÍCE: DASHA – „Na letních venkovních koncertech je vždy úžasně uvolněná atmosféra“

Milá, štíhlá, s neskutečným hlasovým rozsahem. Dasha. Zpěvačka, kterou kromě jiného divák může znát ze slavné soutěže StarDance, kdy spolu s dirigentem Martinem Kumžákem a skupinou Pajky Pajk dokonale doprovází známé umělce při tanci. Loni v létě jste mohli zažít Dashu společně s Filharmonií Hradec Králové a dalšími solovými zpěváky na Sedmihorském létě v projektu Michael Jackson Symphony. A bylo to dokonalé. Pro velký úspěch se Dasha na Sedmihorské léto vrací. Tentokrát s projektem Dasha Symphony, kdy si vybrala největší světové popové hity, dala jim symfonický háv a opět společně s Martinem Kumžákem a královéhradeckou Filharmonií na podiu v Sedmihorkách u Turnova vystoupí 15. srpna. Co právě dělá a na co se můžeme v rámci koncertu těšit?

Začnu otázkou jak se aktuálně máte? Co je u zpěvačky Dashy nového?
Užíváme si s rodinou nejoblíbenějšího ročního období, kdy mám taky méně nabitý pracovní program.  Nedávno jsme se stěhovali, takže se nově zabydlujeme.

Máte za sebou velký vyprodaný koncert v Praze, který byl nádherný…
Byl to pro mě opět krásný a cenný zážitek! Už počtvrté jsme uspořádali v pražské Hybernii „O trochu větší koncert“, tentokrát se k mojí kapele přidala Filharmonie Hradec Králové. Koncert jsme zvětšili tedy celkem pěkně! 

Loni jste vystoupila v projektu Michael Jackson Symphony na Sedmihorském létě. Bylo to úžasné. Jako MJ jste dokonalá, kde se v tak křehké ženě bere takový hlasový rozptyl?
Děkuji za kompliment! Ptá se mě na to spousta lidí a opravdu nevím. Každopádně projekt MJ Symphony nás všechny zúčastněné nesmírně baví.

A jak se Vám loni na Sedmihorském létě líbilo?
Moc, na letních venkovních koncertech je zkrátka vždy úžasně uvolněná atmosféra.

Letos přijíždíte na Sedmihorské léto znovu – s projektem Dasha Symphony. Na co se mohou diváci těšit?
Přijedeme vlastně kromě zpěváků ve stejném složení. Dokonce to byl v Sedmihorkách poslední společný koncert s našim kolegou pianistou Vlastimilem Bičíkem a ten se po roční uzdravovací pauze vrací k nám zpět a zahraje si s námi poprvé právě v Sedmihorkách. Jak symbolické! Jen přijedeme s jiným repertoárem.

Jaké hity tedy zazpíváte?
Výběr písní, které mě baví z repertoáru jiných interpretů, ale i písně z mého nejnovějšího alba.

Máme léto, prázdniny, čas dovolených. Jak je letos budete trávit Vy? V létě se spíše vyhýbáme turistickým destinacím a vyhledáváme příjemná tuzemská místa. Rozhodně nemineme to moje oblíbené – Portáš v Javorníkách.

A co se týká práce, máte nějaké nové plány?
Momentálně se soustředíme na výběr a přípravu písní do podzimního televizního projektu StarDance a k tomu se porozhlížím po písních a textech původních, abych mohla brzy natočit nové album. Před tím ale plánujeme vydat živou nahrávku našeho symfonického projektu, který v Sedmihorkách představíme.

Děkuji za rozhovor. Jitka Maděrová

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: