ROSTLINY, KTERÉ POMOHOU K LEPŠÍMU SPÁNKU

Na tomto místě se pravidelně zabýváme spánkem. Spánek je totiž nedílnou a velmi zásadní součástí našeho života. Během něho regenerujeme, nabíráme síly a připravujeme tělo i mysl na další den. A často nás trápí špatný spánek, únava a nespavost. Už jsme se věnovali spánku z mnoha pohledů. A tak už víme, že základem kvalitního spánku – a tím pádem i života – je bezesporu kvalitní postel, matrace a prostředí, ve kterém spíme. Matraci a postel vyřešíte jednoduše tak, že oslovíte profesionály, kteří se vám budou věnovat a pomohou správně vybrat. Prostředí už je ale na vás. Věděli jste, že ho můžete ovlivnit i správným výběrem květin do ložnice?

Mnoho květin může v ložnici samozřejmě napáchat „škodu“ tím, že vám místo kyslíku v noci dodá oxid uhličitý, nebo že tak vehementně kvete, že jeho vůně spánek spíše ruší a ještě láká hmyz. Naopak správně vybrané květiny pak váš vzduch dokážou vyčistit a dodat mu kyslík. Pojďme se na ně podívat.

Zelenec – úžasný přírodní čistič vzduchu se schopností odstranit z něj škodlivý formaldehyd a to až 90 %. Doporučuje se mít i dva zelence v ložnici.

Břečťan – studie NASA, zjistila, že břečťan je prvotřídní čistič vzduchu, takže je vhodný pro zatuchlé ložnice a pro alergiky. Během 12 hodin dokázal vyčistit 94 % závadných látek. Po požití je ale toxický, nehodí se proto do domácnosti s dětmi a zvířaty.

Lopatkovec – z okolního vzduchu odstraňuje formaldehyd a benzen, takže ho krásně vyčistí a navíc zvýší vlhkost v místnosti, kde se nachází, až o 5 procent.

Aloe vera – NASA jmenovala rostlinu aloe vera jako jednu z nejlepších a nejúčinnějších bojovníků proti špatnému vzduchu v domácnosti. Ve své studii vědci zdůrazňují především její schopnosti uvolňovat kyslík po celou noc.

Tchynin jazyk – po celou noc vypouští kyslík, zatímco přijímá oxid uhličitý. Také odfiltruje nepříjemné běžné domácí toxiny jako formaldehyd, trichlorethylen a benzen ze vzduchu.

Levandule – na závěr jedna relaxační rostlina, která poslouží i sušená. Funguje na zklidnění, proti bolestem hlavy a celkovému podráždění nervové soustavy. Odpuzuje hmyz a dát si ji můžete i jako vynikající bylinkový čaj.

TIP: CHCETE SKVĚLE SPÁT? ZKUSTE POSTELE A MATRACE OD FIRMY MATRACE HAKEN.

Ukažte tento článek i vašim přátelům: