MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE JAKO ŘEŠENÍ NEUSTÁLÉHO STŘÍDÁNÍ BRÝLÍ

Patříte do skupiny nositelů brýlí, která musí během dne hned několikrát vystřídát brýle na blízko a na dálku? Pak vás bude zajímat inovativní řešení v podobě multifokálních brýlí.

CO JSOU TO MULTIFOKÁLNÍ BRÝLE

Multifokální brýle mají oproti bifokálním brýlím přidanou dioptrickou hodnotu, která umožňuje vidění do všech vzdáleností. Brýle s multifokálními skly umožňují dívání se i na střední vzdálenost přičemž je přechod mezi jednotlivými vzdálenostmi pro oko přirozený.

Skla multifokálních brýlí jsou upravená tak, že k jednotlivým částem jsou přidělené konkrétní vzdálenosti a po stranách jsou mírně rozostřená.

JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU MULTIFOKÁLNÍCH BRÝLÍ?

Vaše první kroky by měly směřovat do oční optiky, kde vám změří zrak. Na dioptra optik je možné se objednat na některé pobočky i online.
Na základě vyšetření zraku vás optometrista provede výběrem skel a dalších funkcí, kterými disponují. Na výběr jsou skla s ochranou proti modrému světlu, samozabarvovací nebo antireflexní.

 

ZVYK JE ŽELEZNÁ KOŠILE

Zvykání si na multifokální brýle je individuální záležitost. Je tedy nutné počítat s možným rizikem, že nějakou chvíli potrvá, než se vaše oko zadaptuje.

Pokud si stále nejste jisti, navštivte nebo zkontaktujte dioptra optik a vyberte si nejbližší pobočku v Turnově nebo Železném Brodě, kde vám na vaše otázky odpoví. Na těchto pobočkách si můžete vyzkoušet hned několik variant skel i obrub a lépe tak zjistíte, co vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud budete průběžně sledovat stránky optiky, budete mít také přehled o zajímavých prodejních akcích, kde jsou mimo jiné i multifokální brýle za akční ceny.

 

autor: dioptra optik

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Kurkumový med jako antibiotikum i pro podporu mikroflóry