HUDEBNÍ A DIVADELNÍ SEDMIHORSKÉ LÉTO ODKRÝVÁ PRVNÍ TERMÍNY 2016

Jedna z nejoblíbenějších letních kulturních akcí v Českém ráji uveřejnila první ze svých sedmi tradičních termínů jednotlivých akcí. Během třech měsíců – tedy od června do srpna – bude opět bavit všechny generace hudbou i divadlem na podiu v Sedmihorkách u Turnova.

První dvě uveřejněné akce jsou hudební. A rozhodně je už nyní nač se těšit. V úterý 5. července odstartuje prázdninové akce koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Vystoupení Nás to tady furt baví nenese svůj název jen tak. Orchestr Melody Makers totiž slaví již 20 let na scéně a hudba ho ondřej havelka a melody makers - sedmihorské léto 2016 - český ráj v akci I.stále baví, skvěle mu šlape a proto z celého uskupení čiší neskutečná energie. Právě tu mohou diváci cítit z autentické interpretace populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným čtyřicátým létům. Pestrý repertoár nabídne atraktivní skladby širokého žánrového spektra od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Ondřej Havelka se svým orchestrem si však nechává záležet také na celé stylizaci koncertní show. Ta sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy vystupujících a celkovou režií představení konče. Posluchači se budou moci těšit z autentického zvuku dobových nahrávek či filmů, kterému Ondřej Havelka společně s Melody Makers věnují obrovskou péči a přípravu. Podporují ho použitím autentických hudebních nástrojů či dobových interpretačních technik. Vidět Ondřeje Havelku v atmosféře Sedmihorského léta bude dokonalý zážitek!

Pro všechny milovníky trampských a folkových písní, zasněnýchHonza nedved_50 let na scéně - sedmihorské léto 2016 - český ráj v akci melodií a textů, které chytají za srdce, bude svátkem čtvrtek 4. srpna. Na pódiu Sedmihorského  léta vystoupí legendární Honza Nedvěd s kapelou. Vrací se po dvouleté pauze na scénu a hodlá se svými fanoušky oslavit opravdu výjimečné výročí. Koncert s názvem Honza Nedvěd – 50 let na scéně slibuje skvělou atmosféru, největší hity i nezapomenutelný prázdninový koncert. Honza Nedvěd hrál různé žánry v různých formacích, než se ustálil ve své typické písničkářské poloze, kterou znají snad všichni. Za dobu své hudební pouti vydal přes dvě desítky alb, jeho písně se učí ze zpěvníků už děti ve školách a zná je snad každý bez rozdílu věku. V Sedmihorkách vystoupí také společně s dvěma skvělými hudebníky – Jindrou Konířem a Pavlem Helanem. Pokud chcete zažít opravdovou letní atmosféru, na tomto koncertě nesmíte chybět.

ČTĚTE TAKÉ:  Čeští vědci hlásí epochální nález. V pastevní rezervaci Milovice objevili nový druh prasete

Další akce Sedmihorského léta budou postupně zveřejňovány na www.sedmihorskeleto.cz. V druhé polovině ledna pak bude uveřejněn kompletní program pro rok 2016. Těšte se na další překvapení ve formě skvělých divadel i hudebníků.

Předprodej vstupenek bude uveřejněn také již brzy na webových stránkách Sedmihorského léta.

ÚTERÝ – 5. ČERVENCE – ONDŘEJ HAVELKA A MELODY MAKERS
ČTVRTEK  – 4. SRPNA – HONZA NEDVĚD – 50 LET NA SCÉNĚ

MŮŽETE  SE TĚŠIT NA ROZHOVORY SE VŠEMI VYSTUPUJÍCÍMI 2016, KTERÉ VÁM BUDEME POSTUPNĚ PŘINÁŠET

ROZHOVORY S VYSTUPUJÍCÍMI NA SEDMIHORSKÉM LÉTĚ 2015

VÍCE O SEDMIHORSKÉM LÉTĚ – o čem jsme už pro vás psali

POSLECHNĚTE SI:

Ukažte tento článek i vašim přátelům: