EUROREGION TOUR 2017 se blíží – zajímavý veletrh cestovního ruchu s pestrým programem je otevřen i široké veřejnosti

Ve dnech 17. – 18. března 2017 se koná v Eurocentru v Jablonci nad Nisou 17. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour, v tomto roce s mottem Pestrý a živý Liberecký kraj. Záštitu nad letošním ročníkem veletrhu převzala generální ředitelka agentury České centrály cestovního ruchu CzechTourism, Monika Palatková, a hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

Veletrh bude pro veřejnost otevřen v pátek a v sobotu 17. – 18. března. Čtvrtek 16. března bude věnován odborníkům v oblasti cestovního ruchu, pro něž je připraven program formou studijní cesty za poznáním výroby tradičních regionálních výrobků Libereckého kraje, především skla a křišťálových lustrů.

Lákadlem pro návštěvníky veletrhu bude Chorvatsko, které zde letos nově představí svoji turistickou nabídku. Nově vystavují i Kroměřížsko, Lázně Velichovky nebo Olomoucký kraj. Liberecký kraj představí na veletrhu své novinky, tipy na výlety, kulturní i sportovní akce, mapy apod. Návštěvníci si budou moci prohlédnout několik výstav včetně modelu Sněžky z polského muzea miniatur v Kowarech.

V Kině Junior je připraveno zajímavé cestovatelské pásmo „5 + 5 švestek“ o nevšedních zážitcích 10 svérázných cestovatelů, kteří přestaví země, domorodce a podivuhodná místa, která na své cestě objevili, třešničkou bude speciální host. V pátek bude v Malém sále Eurocentra vyprávět cestovatelka Blanka Nedvědická o Sluneční škole v indických Himálajích. Automobilové nadšence jistě potěší možnost prohlédnout si speciální expediční vozidlo Tatra cestovní agentury Adventura. Během celého veletrhu bude probíhat kulturní doprovodný program, hudební a taneční vystoupení i barmanská show. Připraven je také program pro děti, kreativní korálková dílnička, iQLANDIA nebo program v ekologickém centru.

Na veletrhu se představí i regionální výrobci. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet řemeslo v připravených dílničkách i zakoupit produkty českých a polských tradičních výrobců, jejichž účast zajistila Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou. Ta pro návštěvníky veletrhu připravila také seminář s příběhy 5 řemeslníků a jejich nástupkyň „Rodinná tradice aneb Z otce na dceru“.

ČTĚTE TAKÉ:  JEDINEČNÝ PROJEKT MICHAEL JACKSON SYMPHONY JE AKTUÁLNĚ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM POČINEM HRADECKÉ FILHARMONIE. ZAŽÍT HO MŮŽETE NA SEDMIHORSKÉM LÉTĚ

Organizátoři nezapomněli ani na studenty studující obor cestovní ruch, pro které připravili odbornou soutěž. V rámci veletrhu se uskuteční setkání informačních center Libereckého kraje.

Podrobné informace o veletrhu naleznete na www.euroregiontour.cz a www.eurocentrumjablonec.cz.

VSTUP na veletrh je ZDARMA.

Termín konání:           17. – 18. 3. 2017

Místo konání:             výstaviště Eurocentrum v Jablonci nad Nisou

Otevírací doba pro veřejnost:            
pátek 17.3.      10:00 – 18:00
sobota 18.3.     9:00 – 13:00

Ukažte tento článek i vašim přátelům: