Dřevěné brikety ze Soběslavic jsou pojmem

Nejen v sychravých dnech se jistě všem vybaví teplo domova, mihotání plamenů a pohoda, která je spjata s těmito briketami již 27 let. Položili jsme proto několik zásadních otázek majitelce firmy Jaroslavě Bartoňové, která o briketách ví samozřejmě nejvíce…

Nabízíte dřevěné brikety, jakému spotřebiteli jsou určeny?
Určitě každému, kdo si pohodu domova neumí představit bez tepla ze dřeva. Sálavé teplo vznikající spalováním dřeva – tedy vlastně i dřevěných briket – je nezaměnitelné. I naši předkové topili dřevem, takže se  jedná  o  zkušenost  ověřenou staletími.  Doposud nikdo nic lepšího nevymyslel, snad jen Moraváci  se svou slivovicí se tomuto ideálnímu zdroji tepla přiblížili. Používání  briket  je možné v domě, chalupě, bytě, hausbótu nebo třeba i v  maringotce.  Jediným omezením je mít funkční komín a vlastně i nějaké to topeniště, ve kterém bude možné dřevěnými briketami topit.  A v neposlední řadě, vytápěním domova či jiných  prostor  tímto  způsobem,  získáte nezávislost na dodavatelích plynu a elektřiny.

Z čeho jsou vyrobeny a pro které kotle se hodí?
Dřevěné brikety lisujeme z pilin a hoblin ze směsi jehličnatých a tvrdých dřev s příměsí kůry a to pouze pomocí hydraulického lisu, který tuto dřevní hmotu stlačí vysokým tlakem, bez použití jakýkoliv pojiv, na vysokou hustotu. Naše brikety splňují evropské normy vztahující se na paliva z biomasy, která jsou určena na topení v kachlových kamnech, kotlích na dřevoplyn, kombinovaných kotlích a také krbových kamnech.  V podstatě všude tam, kde lze topit dřevem, tam jde s mnohem větší účinností topit dřevěnými briketami.

Jakou mají výhřevnost a jak dlouho hoří?
Brikety mají vysokou energetickou hustotu a jejich výhřevnost (až 18 MJ/kg) úspěšně konkuruje i některým druhům uhlí.  Naše brikety se nerozpadají a drží svůj tvar i při hoření. Dokáží hořet podle typu topidla a tahu komína až 5 hodin. Zpočátku hoří jako dřevo, později žhnou jako uhlí.  Dřevěné brikety zahřejí nejen tělo, ale i duši. Teplo z dřevěných briket vytváří pocit útulna, romantiky a vyvolává pozitivní emoce a klid.

ČTĚTE TAKÉ:  AKTUÁLNÍ NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ ÚNOR-BŘEZEN

Jaké jsou výhody briket?
Vysoká výhřevnost, dlouhá doba hoření, praktické balení nenáročné na skladování a manipulaci, minimum popela (do 0,5 %), který je díky obsahu draslíku a spoustě dalších přírodě prospěšných minerálních látek vhodný jako hnojivo na zahradu.  Z pohledu ochrany životního prostředí je spalování briket proces CO² neutrální, což znamená, že nezvyšuje hladinu oxidu uhličitého ve vzduchu.

Jak je u vás mohou zájemci objednat a zakoupit?
Objednávat brikety je možné na telefonních číslech 602351158 a 485177351. Prodej briket probíhá  přímo  „u lisu“, tedy z výrobní haly firmy B.R.D. s.r.o. , v Soběslavicích  č.p. 20, 463 45 Pěnčín. Při nákupu tak zákazník vidí celý výrobní postup. 
V topné sezoně je provozní doba  pondělí  až  pátek od 6 do 18 hodin.  Aktuální ceny, provozní dobu a ostatní lokální prodejce soběslavských briket je možné dohledat na www.drevenebrikety.cz.  Na jaře a v létě lze nakoupit brikety za mimosezonní ceny.

Po celý rok jsou  také v  prodeji  dárkové poukazy na 100, 200 nebo 300 kg briket. Takže dáreček pod stromeček zakoupený v Soběslavicích  může zahřát minimálně dvakrát. Poprvé při darování a podruhé v kamnech…

B.R.D. s.r.o. , v Soběslavicích  č.p. 20, 463 45 Pěnčín
tel: a 485177351
www.drevenebrikety.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: