PEELING – top recepty na tělo i ruce

Přichází sychravé počasí, které naše tělo nejen ochlazuje, ale zároveň také vysušuje. Kůže na rukou i nohou dostává zabrat. A tak jednou z péčí, kterou můžeme našemu tělu věnovat, je peeling. Samozřejmě co nejlevnější a co nezdravější pro nás i přírodu. Zapomeňte na očistu těla od staré suché kůže pomocí kosmetiky, která obsahuje plastové částečky. Proč?  Minimálně pro to, že tyto částečky jsou v přírodě v podstatě všudypřítomné a neodbouratelné. A jen proto, abychom si zlepšili svou kůži, není třeba zanechat za sebou nesmazatelnou stopu v přírodě!

Zkuste proto některé z těchto receptů na domácí peeling. Je levný, jednoduchý, účinný, ekologický a velmi příjemný. Využijte vždy olej nejlépe za studena lisovaný, peeling nechte chvíli působit a poté jemně smyjte.

ZÁKLADNÍ CUKROVÝ PEELING
Ingredience: 3 lžíce cukru (můžete použít i hnědý), vám příjemný olej (olivový, mandlový, arganový, jojobový apod.)

Jednoduše smíchejte cukr s olejem. Oleje použijte tolik, aby směs byla tak akorát – ani příliš tekutá, ani příliš hustá. Poté jemně vetřete do pokožky celého těla. Tento peeling je vhodný i na obličej.

PEELING PROTI CELULITIDĚ
Ingredience:
8 lžic hnědého cukru, 3 lžíce oleje (doporučuje se mandlový), 2 lžičky mletého zázvoru, 2 lžičky mleté skořice, 2 lžičky mletého muškátového oříšku, přidat můžete oblíbený esenciální olej (20 kapek), případně se doporučuje EO z Geránia, který podporuje pokožku a lymfatický systém.

Kromě EO smíchejte vše v misce a rozmixujte do hladké směsi. Až poté nakapejte EO a vmíchejte. Tento peeling lze uchovat v uzavíratelné nádobě a používat ho opakovaně. Při jeho použití pak namočte pokožku a krouživými pohyby peeling nanášejte na dané oblasti. Nechte chvíli působit a opláchněte studenou vodou, která navíc podpoří prokrvení.

JEMNÝ BANÁNOVÝ PEELING
Ingredience: 1 zralý banán, 3 lžíce cukru, ¼ lžičky čistého vanilkového extraktu

ČTĚTE TAKÉ:  Zázračná kopřivová semínka

Rozmačkejte banán, vsypte cukr a smíchejte. Až poté přidejte extrakt. Peeling nádherně voní, zklidňuje pokožku, vyživuje a hydratuje. Lze aplikovat na obličej i celé tělo. Opláchněte teplou vodou.

MANDLOVÝ PEELING
Ingredience: 1/2 hrnku ovesných vloček, 3/4 hrnku hnědého cukru, 1/4 hrnku medu a 3/4 hrnku oleje (ideálně mandlového, nebo jojobového či olivového).

Všechny ingredience smíchejte a aplikujte – na celé tělo. Vhodné i na ruce.

Ukažte tento článek i vašim přátelům: