od 6. 2. • DIVY PÍSNIČKÁŘSKÉ SCÉNY – ŠKODA MUZEUM Mladá Boleslav

DIVY PÍSNIČKÁŘSKÉ SCÉNY

Abonentní cyklus zima/jaro 2017

ŠKODA Muzeum připravilo další abonentní koncertní cyklus, tentokráte věnovaný výjimečným umělkyním písničkové scény. Předprodej vstupenek denně od 9 do 17 hodin na pokladně ŠKODA Muzea, předprodej abonentek v ceně 600 Kč, jednotlivé vstupenky za 250 Kč v prodeji od 23. 1. 2017.

ZOE SCHWARZ BLUE COMMOTION

Pondělí 6. února 2017 od 19 hodin

Zoe je výbornou zpěvačkou z Velké Británie. Jde vlastní cestou, nikoho nekopíruje. Patří v současnosti k nejlepším zpěvačkám v Británii. Ve svých písních upřednostňuje melodii i rytmus. V rychlých skladbách má přímočarý, expresivní projev, v pomalých baladách jemný bluesový nádech. Její kytarista a spoluautor písní Rob Koral ji doprovází v rockovém stylu. Britské hosty doplní Miloš Klápště nebo Matěj Černý na baskytaru a Tomáš Hobzek na bicí.

CRYSTAL MONEE HALL BAND

Pondělí 13. března 2017 od 19 hodin

Crystal Monee Hall je pozoruhodným talentem americké černošské písničkářské scény. Její hlas je silný i citlivý. Poetické texty mají jednoduché a elegantní aranže. Ve svém repertoáru nabízí folk, gospel, jazz i blues. Žije v New Yorku a pravidelně vystupuje v tamních klubech. Má vydána tři alba. V doprovodném triu zahraje Marek Novotný na piano, Petr Tichý na kontrabas, Tomáš Hobzek  na bicí.

MARTA TŐPFEROVÁ & MILOKRAJ

Pondělí 22. května 2017 od 19 hodin

Marta Töpferová patří spolu s Ivou Bittovou a Markétou Irglovou k českým písničkářkám, které uspěly i na mezinárodní hudební scéně. Po emigraci v roce 1987 žila v USA i Španělsku. Vydala čtyři alba ve španělštině, jedno v angličtině a v češtině. Je představitelkou tzv. World music. Do ŠKODA Muzea přijede již podruhé. Představí se v jedinečném stylovém mixu její vlastní nové tvorby, česky i španělsky v rámci turné k novému albu. Doprovodí ji Stano Palúch na housle,  Marcel Comendant na cimbál,  David Dorůžka na kytaru a Petr Dvorský na kontrabas. Marta zpívá a hraje na venezuelský čtyřstrunný nástroj – cuatro.

ČTĚTE TAKÉ:  do 1. září • 70 LET S OKŘÍDLENÝM ŠÍPEM KVASINY - výstava ve Škoda Muzeu, Mladá Boleslav

 

ŠKODA Muzeum, Tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, T: +420 326 832 038, E: muzeum@skoda-auto.cz, muzeum.skoda-auto.cz

 

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: