Pozvánka do divadla: Vinnetou se vrací do Turnova! Pod taktovkou Divadelního souboru Tyl Slaná

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově.

Uvidíte, jak se statečný náčelník kmene Apačů a jeho bílý bratr vypořádávají s nepřátelskými kmeny, zlými padouchy a nečekanými zvraty. Zasmějete se jejich vtipným dialogům, dojemným scénám a originálním kostýmům. Obdivujte jejich jezdecké umění, střeleckou zručnost a přátelství. A co teprve ostatní postavy, jako je zlý Santer, mazaný Sam Hawkens a další?

Drama cti v kulisách Divokého západu. Příběh úředníka Památkového úřadu Středočeského kraje, kterého se snaží uplatit lobbista kvůli stavbě dálnice. Nadsázka a humor při zachování odkazu knižní předlohy budiž pozvánkou pro všechny příznivce romantiky divokého západu i dobré zábavy. Komedie na motivy románů Karla Maye a filmů Haralda Reinla.

Pokud máte chuť na dvě hodiny smíchu a zábavy, nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, která potěší diváky všech věkových kategorií. Vstupenky za 250 Kč jsou k dostání v pokladně Městského divadla v Turnově nebo za 200 Kč na webu www.bit.ly/vinnetouturnov2. Pospěšte, než budou vyprodané!

Těšíme se na vás a slibujeme skvělou zábavu!

Petr Kolečko

Absolvent režie a dramaturgie na pražské DAMU, kde se již od prvního ročníku věnoval dramatické tvorbě. Jeho hra Britney Goes to Heaven, kterou uvedlo ostravské Divadlo Petra Bezruče, byla přeložena do angličtiny a byla prezentována formou scénického čtení v Immigrants Theatre v New Yorku. Byla také přeložena do polštiny. Hra Soumrak bodů, kterou napsal jako svůj bakalářský projekt na DAMU, byla uvedena v pražském divadle DISK. V pražském divadle A studio Rubín, kde byl od roku 2009 uměleckým šéfem, sklízely úspěchy jeho mnohé autorské projekty. Petr Kolečko se však do povědomí veřejnosti dostal až roku 2010, kdy společně s Janem Prušinovským napsali úspěšný televizní seriál Okresní přebor, na který po dvou letech navázali celovečerním filmem. Od té doby je jedním z nejúspěšnějších českých scénáristů současnosti. Mezi jeho další zlomové počiny patří seriály Čtvrtá hvězda, Trpaslík, Vyšehrad, Lajna nebo MOST! Je držitelem Českého lva za nejlepší scénář k filmu Masaryk v režii Julia Ševčíka. Roku 2018 začal psát další film Přes prsty, který nakonec sám režíroval. Jednalo se o jeho režijní debut, v kinech byl uveden v létě následujícího roku.

ČTĚTE TAKÉ:  ROZHOVOR MĚSÍCE: MUDr.MIROSLAV HOLUB • „Pomocí biorytmů v našem životě si dokážeme vysvětlit mnoho souvislostí“ (celý rozhovor)

zdroj: ČSFD.cz

https://divadelni-soubor-tyl-slana.webnode.cz/l/clanek-s-obrazky2/

Ukažte tento článek i vašim přátelům: