BLESKOVÝ ROZHOVOR: Petra Janů: „Neměnila bych nic, všechny dobré i špatné věci k životu patří“

Jedna z top zpěvaček v České republice, která se navíc na špičce hudební scény drží po celou dobu své kariéry. Je oblíbená jak mezi svými muzikantskými kolegy, tak u publika. Držitelka několika zlatých slavíků a přesto stále skromná a bulvárem neprotřelá Petra Janů. Své dětství prožila v Českém ráji, ke kterému má velmi vřelý vztah a ráda se do něj vrací. Vrátí se také ve čtvrtek 20. srpna. Potěší všechny své příznivce nadupaným letním open-air koncertem v rámci Sedmihorského léta. Hitů má tato rockerka nepočítaně… Kdo by neznal songy jako Moje malá premiéra, Není nám už sedmnáct, Už nejsem volná, Říkej mi, S láskou má svět naději, Sbohem všem láskám dej, Ještě se mi směj, To máme mládež nebo třeba Jedeme dál. Jak právě žije a na co se v rámci koncertu v Sedmihorkách můžete těšit, jsme se Petry Janů zeptali v bleskovém rozhovoru.

Jak se právě teď máte?
Děkuji za optání, žiju dobře, jsem  právě na chalupě v Jižních Čechách, už zase koncertuji, pořídila jsem si štěně a tím pádem je konec jakéhokoliv lenošení.

Jak jste prožila, nebo využila letošní jaro, kdy jsme nuceně byli doma?
V polovině března jsem se přestěhovala na jih, tři neděle u mě bydlela kamarádka s malou holčičkou, takže jsem mohla poznat rodičovské útrapy, když rodiče museli ratolesti vyučovat. Jinak jsem chalupařila, co také jiného v té době…

K Českému ráji máte vřelý vztah, můžete nám o tom říct více?
Ano, od svých jedenácti let jsem žila v Sekerkových Loučkách v srdci Českého ráje, zažila jsem tady první lásky, první zpívání s kapelami, je to pro mě kraj plný vzpomínek.

Na co se mohou těšit diváci, kteří přijdou na váš koncert do Sedmihorek?
Na všechny písně, které ode mě znají a i na ty, které třeba uslyší poprvé.

Máte na kontě celou řadu obrovských hitů, jsou nějaké písně, které vás stále baví a neumíte si bez nich vůbec představit svůj koncert? Je jich spousta, všechny nejznámější zpívám na koncertech a jsem moc ráda, že se lidem pořád líbí.

Na koncertech jste v obložení své kapely Amsterdam, což jsou všechno muži, jaké to je, být stále v mužské společnosti? Upřímně jsem vždycky lépe vycházela s mužskými, jsou čitelnější.

Jaké to je být mezi top zpěvačkami v naší republice, stále se držet na výsluní?
Znamená to pro mě opravdu hodně a doufám, že nám to s mým milým publikem ještě nějaký čas vydrží!

Co vám popularita vzala a co dala? A je něco, co byste ve svém životě změnila? Neměnila bych nic, všechny dobré i špatné věci k životu patří…

ČTĚTE TAKÉ:  Koutek pro rodiče: Vliv světla na zdraví dětí

Těšíme se na vás 20. srpna na Sedmihorském létě! Moji milí, přijďte určitě, já i kapela Amsterdam se na vás moc těšíme!!! Ať žije rokenrol!!!

Děkuji za rozhovor. Jitka Maděrová

Co diváky v rámci Sedmihorského léta ještě čeká?

IVO JAHELKA (19. 8.): Pořad „zpívajícího právníka“  je sestaven z veselých příběhů ze života zpracovaných do písniček. Písničky jsou prokládány ukázkami ze soudních spisů a policejních protokolů, o humor není nouze. Ivo Jahelka vzkazuje: „…dobrý humor, slovo, smích – nejít na to byl by hřích!“

PETRA JANŮ (20. 8.): Na Sedmihorské léto poprvé v jeho historii zavítá jedna z legend tuzemské poprockové scény jedinečná Petra Janů.  Vystoupí se svou skupinou Amsterdam, kterou tvoří ostřílení rockeři: Pavel Lochman (klávesy + zpěv), Roman Štefl (baskytara), Miloš Švec (elektrická kytara), Tomáš Marek (bicí). Skvělá rockerka Petra Janů zazpívá mnoho ze svých hitů jako: Exploduj!, Jedeme dál, To máme mládež nebo Moje malá premiéra. Těšte se na největší rockové hity Petry Janů doplněné o další oblíbené písně a také o novinky z posledního alba Blázni.

LOLLIPOPZ (25. 8.): Skupina Lollipopz vznikla v roce 2016 a tvoří jí čtyři dívky ve věku 11-13 let. Se svým vlastním repertoárem vystupují v České i Slovenské Republice.

4TET (27. 8.): Brilantně aranžované známé melodie ve 4TETovském kabátu a skvělou podívanou. Scéna, kostýmy, projekce, elegance a specifický humor potěší diváky všech generací. Není koncert, jako koncert. Koncert 4TETu je opravdu něčím ojedinělým a určitě vás nadchne.
Těště se na novou verzi s číslem V.

POUTNÍCI (11. 9.): Dnes již legendární kapela Poutníci hrající bluegrass a country si svojí premiéru na hudební scéně odbyla na začátku prosince roku 1970 v Country klubu v Maloměřicích. Již od prvních koncertů a hudebních přehlídek se skupina řadí do brněnské a krajské špičky své žánrové škatulky, což potvrdila i svými postupy do celostátního finále soutěže, jež měla tenkrát velký zvuk a jmenovala se Porta. Přijďte na Sedmihorské léto oslavit s Poutníky jejich 50 let v country. 

JAROSLAV SVĚCENÝ – VEČER PRO DVA (6. 10.): Večer krásné hudby v módu pozitivní energie v podání houslisty Jaroslava Svěceného a herečky Dejvického divadla Zdeňky Žádníkové Volencové (mluvené slovo a flétna). Zazní hudba tří staletí. Koncert se koná v Recall centru, kde diváky čeká komorní atmosféra a dokonalý hudební zážitek!

Sedmihorské léto – Sedmihorky u Turnova
Veškeré informace a vstupenky k akcím na www.sedmihorskeleto.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: