25. 9. • BEN HOLDER & PETR BENEŠ DUO – Škoda Muzeum Mladá Boleslav

JAZZOVÉ HOUSLE – PODZIMNÍ ABONENTNÍ CYKLUS 2017 VE ŠKODA MUZEU

ŠKODA Muzeum pro Vás připravilo další abonentní cyklus, tentokrát věnovaný velmi rozšířenému nástroji – houslím a hudebníkům, kteří  je mistrovsky ovládají. Během tří večerů se Vám představí  dva houslisté a jedna půvabná houslistka.

BEN HOLDER & PETR BENEŠ DUO

Pondělí 25. září 2017 od 19 hodin

Ben je novou hvězdou mladých jazzmanů ve Velké Británii. Loni se stal objevem roku v British Jazz Awards. Na housle se učil od šesti let, vystudoval konzervatoř v Birminghamu. Během svých studií začal poslouchat jazz, samozřejmě i velká jména jazzových houslí: Stéphane Grappelli, Joe Venuti, Stuff Smith aj. Osvojil si originální způsob, jak sloučit tento klasický nástroj s jazzem. A navíc začal i zpívat. Petr Beneš je špičkovým českým pianistou. Absolvoval obory klavír a skladba na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde později vyučoval jazzovou interpretaci. Je stálým členem formace Jazz Efterratt, se kterou již dvakrát vystoupil v Mladé Boleslavi. V roce 2013 zalžil svůj vlastní kvartet, který roku 2015 nahrál debutové album PBQ + 1. Ben s Petrem zahrají na turné především jazzové standardy (Great American Songbook) ve vlastních aranžích a úpravách.

Vstupné na jednotlivé koncerty: 250 Kč

Abonentky budou v prodeji na pokladně ŠKODA Muzea od 1. 7. 2017 do 10. 9. 2017, poté bude zahájen prodej vstupenek na jednotlivé koncerty.

Koncerty se konají ve ŠKODA Muzeu při stolkovém uspořádání a začínají vždy v 19 hodin.

ŠKODA Muzeum, Tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, T: +420 326 832 038,

E: muzeum@skoda-auto.cz, muzeum.skoda-auto.cz

Také by vás mohlo zajímat:

ČTĚTE TAKÉ:  16. 6. • CYKLODEN PRO CELOU RODINU - Olympia Mladá Boleslav
Ukažte tento článek i vašim přátelům: