POWER JÓGA VITALIZUJE TĚLO A POMÁHÁ I HUBNOUT

Powerjóga je styl jógy, při kterém jsou jednotlivé pozice (ásány) cvičeny dynamicky. Plynule se opakují jedna za druhou nejprve základu – pozdravu slunci (jeho přínosům jsme se věnovali v minulém díle) – a pak v rozvoji dalších velmi přínosných (i příjemných) pozic.

Pokud tedy přemýšlíte jaký sport do svého pravidelného režimu zařadit, zkuste právě powerjógu. Je vhodná pro začátečníky i pokročilé, jediným omezením jsou závažné problémy s pohybovým aparátem. Na rozdíl od jiných oblíbených pohybových aktivit nemá žádné negativní účinky na naše tělo. Byla velmi sofistikovaně vymyšlena v souladu s každou jeho částí. Jejím cvičením získáte ohebné, vitální tělo bez zatuhlých kloubů a zkrácených šlach.

Jaké další přínosy powerjóga má? Je vynikající prevencí bolesti zad, zlepšuje držení těla, zpevňuje postavu, napomáhá spalování tuků a tedy i efektivnímu hubnutí, posiluje hluboký stabilizační systém těla, má silný vitalizující vliv na vnitřní orgány (díky předklonům, záklonům, úklonům a torzím masíruje a dodává krev k jednotlivým orgánům), pomáhá zlepšení přenosu informací mezi tělem a mozkem, což má za následek lepší koordinaci pohybu, uvolňuje psychické i fyzické napětí, posiluje imunitu, pomáhá účinně vyměňovat plyny a tekutiny v těle – tedy krev a orgány se nám rychleji okysličují, rychleji regenerují a lépe pracují, stimuluje buněčnou práci i trávicí a vylučovací systémy, čímž dochází k harmonizaci všech vnitřních procesů a v neposlední řadě je powerjóga mocný zdroj pozitivní energie a dobití baterek!

autor: Recallcentrum.cz

TIP: Pravidelné lekce powerjógy každé pondělí od 19.00 a středu od 16.45 v Recall centru, Sedmihorky u Turnova.

foto: freepick.com

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  ZAČÍNÁ JARO III. : VELIKONOČNÍ VĚNEC