Přeneste se do středověku. Neděle 19. května patří Ostrovu v Semilech.

Ostrov v Semilech v neděli 19. května opět ožije. Tentokrát se zde návštěvníci přenesou do středověku. Na co se můžete těšit a co vás čeká? Na otázky odpovídá vedoucí odboru kultury semilské radnice Kateřina Šromová.

Čím a v kolik hodin program začne?
Ostrov v Semilech ožije tentokrát středověkem, což byla drsná doba rytířů v těžké zbroji, vznešených dam, ale i prostých krčem a každodenního zápasu o holý život. V tomto duchu se tedy ponese celá neděle. Program začne ve 13 hodin příchodem družiny Krála Václava IV. v doprovodu koní ve slavnostních čabrakách, loveckých psů a chybět nebude ani hudební doprovod středověké živé hudby.

Na jaký další program se v půběhu dne můžeme těšit?
Můžeme se těšit na šermířská představení, uvidíme rytíře, v sedlech ušlechtilých koní, ukázky sokolnictví a seznáme se s unikátními plemeny loveckých psů, jak jsou například Irský vlkodav či Plottuv pes. Kdo má rád tajemno, může si nechat vyvěštit budoucnost od cikánské věštkyně, seznámíme se s některými řemesly – jako byl provazník, lazebník, mastičkář či písař.

Jak jste zmínila, zazní také středověká hudba a myslím, že parádní podívanou bude i rytířský turnaj. V kolik hodin je na programu a co vše bude k vidění?
Rytířský turnaj na koních k poctě krále Václava IV. začne v 15.30. V průběhu odpoledne jsou naplánovány tři hudební vstupy s ukázkami středověké živé hudby. Dunění bubnů, troubení rohu, mocné tóny středověkých dud a píšťal, vrzání fiduly a niněry nás vrátí o 600 let zpátky do minulosti.

Děkujeme za rozhovor. V neděli se těšíme!
Redakce ČRVA

Zdroj foto: archiv Město Semily

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Táta hřebec na hraní. Zajímavé objevy českých vědců