Očista organismu rostlinným olejem

Detoxikace olejem je tisíce let stará ájurvédská technika. V tomto případě se budeme věnovat detoxikaci rostlinným olejem v ústech. Podstatou této metody je, že slinné žlázy disponují schopností vyloučit produkty látkové výměny z krve. Tedy těch produktů, které jsou v těle nechtěné a potřebujeme se jich zbavit. Postup je velmi jednoduchý a přitom obrovsky efektivní.

CO POTŘEBUJEME?
Potřebujeme na jeden „výplach“ maximálně jednu lžíci rostlinného oleje (ájurvéda doporučuje sezamový olej, lze ale využít i slunečnicový nebo olivový. POZOR! Rozhodně nepoužívejte velice škodlivý palmový olej – a to ani v kuchyni či na kosmetické přípravky! Vhodné je se věnovat také etiketám na všech výrobcích v obchodech a hledat takové, které palmový olej neobsahují. Dá to zabrat, ale tělo vám za to poděkuje!).

JAK NA TO?
Rostlinný olej vložíme do úst  a jemně jej převalujeme v přední části úst (jako kdybychom měli v ústech bonbón). Olej NESMÍME polknout! Po proceduře se stane toxickým. V ústech převalujeme do doby, než se jeho skupenství stane „vodnaté“. Ideálně cca 15 – 20 minut. Poté vyplivneme a ústa vypláchneme teplou vodou.

Tuto proceduru je ideální praktikovat denně, nalačno. Tedy buď ráno, nebo večer před spaním.

Svůj stav můžete sledovat také na jazyku. Ten má být růžový, bez bílého povlaku. Po této detoxikaci by se právě stav jazyka – obraz těla – měl brzy zlepšovat.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ TIPY

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  POWER JÓGA VITALIZUJE TĚLO A POMÁHÁ I HUBNOUT