19. 5. • Muzejní noc v rodném domě Ferdinanda Porscheho

Muzejní noc pod Ještědem 2017 Liberec, Jablonec nad Nisou, Vratislavice nad Nisou – tři města, osm institucí, jedna velkolepá akce – Muzejní nocí pod Ještědem. V pátek 19. 5. 2017 si tradičně od šesti hodin až do půlnoci mohou návštěvníci prohlédnout galerii či muzeum. Bohatý kulturní program se nebude odehrávat pouze uvnitř institucí, ale také v jejich bezprostředním okolí.

Díky volnému vstupu a bezbariérovému přístupu se akce může zúčastnit opravdu každý. Při letošním ročníku se spojily instituce z Liberce (Severočeské muzeum, Oblastní galerie Liberec, iQLANDIA a Technické muzeum Liberec), Jablonce nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie a Dům Jany a Josefa V. Scheybalových) a Vratislavic nad Nisou (Automuzeum Vratislavice a Rodný dům Ferdinanda Porscheho) a připravily bohatý program pro všechny věkové kategorie. „Letos jsme pro Muzejní noc pod Ještědem zvolili téma cirkus,“ informuje koordinátorka programu Petra Kašková a dodává: „Téma se odrazí především ve výtvarných dílnách, které budou probíhat ve vybraných institucích, v některých pódiových vystoupeních, nebudou chybět klaunské nosy ani barevné balonky.“

Celovečerní program oživí kromě uvedených výtvarných dílen také komentované prohlídky a venkovní program s cirkusovými a tanečními vystoupeními či hudební produkce regionálních kapel. V podobném duchu se ponesou i pokusy a workshopy iQLANDIE, jež budou probíhat ve stánku u Severočeského muzea. Vedle kulturního vyžití budou na místě k dispozici stánky s občerstvením, kde určitě zaujmou speciální žitavské bratwursty vyrobené podle receptury z 18. století, pokrmy z polní kuchyně nebo cukrová vata. Vratislavice nad Nisou lákají na zážitky spojené zejména s automobilovým průmyslem a Ferdinandem Porschem. Automuzeum Vratislavice nabídne prohlídky expozic i depozitáře, komentované prohlídky, představení unikátních exponátů.

Nově zrekonstruovaný Rodný dům Ferdinanda Porscheho, který se do Muzejní noci pod Ještědem zapojil letos poprvé, kromě stálé expozice a komentovaných prohlídek otevře také výtvarnou dílnu. V cirkusovém duchu se ponese i program v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou. Muzeum skla a bižuterie pak připravilo komentované prohlídky expozic s kurátory, výtvarnou dílnu Staň se cirkusovou šelmou a výstavu fotografií Jak se rodil nový Kristiánov. Hlavní budova bude otevřena do 22 hodin. V sobotu od 16 do 22 hodin bude muzejní noc pokračovat na Kristiánově, kde bude spojena se slavnostním otevřením nově upravené stálé expozice v čerstvě zrekonstruované budově posledního zachovalého domku bývalé sklářské osady. Podobně jako v minulých letech bude zajištěna kyvadlová doprava historickými autobusy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se zastávkou ve Vratislavicích nad Nisou.

ČTĚTE TAKÉ:  1. 12. • VÁNOČNÍ JARMARK - Muzeum a Pojizerská Galerie Semily

muzejni-noc-2017-cesky-raj-v-akci-1 muzejni-noc-cesky-raj-v-akci-2

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
Real time web analytics, Wordpress visitor counter, Wordpress visitor tracking