Liberecký ekofestival Greenfest se rozrostl o jeden den i programovou nabídku. V Lidových sadech se uskuteční už pošesté.

Tradiční ekofestival Greenfest proběhne letos již pošesté a to tentokrát ve dvoudenním termínu 15. a 16. června v libereckých Lidových sadech.  Festival se opět ponese v duchu témat, jakými jsou permakultura, přírodní stavitelství, energetická soběstačnost, zdravá strava či osobní rozvoj.

V letošním ročníku se bude Environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě věnovat celé dopoledne prvního dne festivalu. Program bude připraven pro mateřské školy a školní družiny, které se budou věnovat aktivitám na podporu porozumění základním ekologickým dějům a zákonitostem. Jejich prostřednictvím si zažijí, osahají a uvědomí přirozené životní podmínky a jejich vzájemnou provázanost a to formou dílniček, her, úkolů a tvoření. V odpoledních hodinách bude program věnován praktickým workshopům pro veřejnost a přednášce na téma „Hospodaření s vodou v domě a na pozemku“, které přijede představit vítěz posledního ročníku E.ON Energy Globe Michal Šperling. Večer pak završí koncertem Ondřej Smeykal famózní hrou na australský domorodý nástroj didgeridoo.

Druhý den festivalu bude věnován pokračování programu přednášek a workshopů na témata permakulturních zahrad (za účasti zástupce Akademie permakultury), tématu propojení konvenčního a přírodního stavitelství prostřednictvím Petra Skořepy ze Školy přírodního stavitelství, nebo vzdělávání v oblasti zdravotní prevence a výživy, které představí Margit Slimáková. Workshopy pak budou zaměřeny zejména na trend Zero Waste, tedy předcházení vzniku odpadu v domácnostech a zařazení „bezobalu“ do každodennosti, výrobě léčivých mastí a tinktur z bylin a dalším tvořivým dílnám. I v sobotním programu nebude chybět rozsáhlá sekce věnovaná dětem s edukativními a tvořivými dílnami, ukázkám řemesel a zajímavým vystavovatelům.

Jednodenní vstupenka na festival stojí 150 Kč, pro seniory 100 Kč, ZTP a děti do 15 let mají vstup zdarma. Zvýhodněná dvoudenní vstupenka je za 280 Kč (na místě), 250 Kč (v předprodeji na  eVSTUPENKA).

Více informací o hlavním i doprovodném programu najdete na webových stránkách www.greenfest.cz a Facebooku https://www.facebook.com/GreenfestLiberec/.

ČTĚTE TAKÉ:  7. 3. • LORD OF THE DANCE - Liberec

Akce proběhne za každého počasí.

Festival pořádá KPT z.s., za finanční podpory Ekofondu Statutárního města Liberec, Libereckého kraje a dalších sponzorů.

Zdroj foto a TZ: Greenfest

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
Real time web analytics, Wordpress visitor counter, Wordpress visitor tracking