LETNÍ KEMPOVÁNÍ NEMUSÍ BÝT POUZE O KONZERVÁCH. UŽÍT SI MŮŽETE ČERSTVĚ MLETOU KÁVU I VÍNO

Kempování – stejně jako léto – je v plném proudu. V minulém vydání jsme se věnovali výběru spacáků a stanů, nyní se zaměříme na téma jídla a kempinku. Je to totiž stejně důležité jako správně zvolené vybavení. A  nezáleží, zda se chystáte do kempu nebo do míst, kde nepotkáte živáčka. Odpovídá profesionál Jakub Zítka z mladoboleslavské prodejny Outdoor Český ráj.

Jsou nějaké obecné zásady k přípravě pokrmů při kempování?

Obecně jde o to, zda budeme vařit v kempu či ve volné přírodě. To se týká jak vybavení (vařič, bomba, nádobí), tak i samotných pokrmů. Do kempu nemusíme řešit váhu ani objemnost sad na vaření ani vařiče, budu dávat přednost konzervované stravě – mohu doporučit Adventure Menu. Pokud se ale chystám na několikadenní trek a potřebuji si vše sbalit do batohu, budu upřednostňovat skladnost a váhu. Pak si určitě zvolím malý a výkonný vařič, menší plynovou bombu, takovou sadu nádobí, aby se vařič a bomba vešli na transport do ní. Stravu volím dehydratovanou. Nemůžeme zapomenout na vodu. Tu budeme potřebovat jak na pití, tak na přípravu jídla. V kempu to není žádný problém, do divočiny si beru základní zásobu vody v lahvi nebo ve vaku na vodu a následně používám filtr na vodu

Jaké vybavení nám pro přípravu jídla při kempování tedy nesmí chybět?
V podstatě je to jednoduché: Vařič – kdy máme na výběr z benzínových nebo plynových. Z 95% jsou používanější plynové, takže potřebujeme propanbutanovou bombu, nádobí na přípravu – ideálně ešus a pochopitelně příbor.

A nějaké vychytávky, bez kterých se obejdu, ale vy byste je doporučil? Kempování je čím dál populárnější. Je to trend, lidé chtějí být blíže přírodě, kdy pochopili že dovolenou v rezortu za plotem už nechtějí opakovat. A proto firmy, které se zabývají výrobou doplňků pro kempování přicházejí s totálními vychytávkami. Já jsem milovník kafe a vína, takže jsem si na kempování pořídil mlýnek na čerstvou zrnkovou kávu, konvičku a hrnečky na espreso. Večer piji víno ze stylových skleniček. Nicméně i pivaři si přijdou na své, máme v nabídce i speciální termosky na pivo.

ČTĚTE TAKÉ:  Červen - měsíc tenkého střeva

Potřebujete radu, vybavení, nakoupit zásoby a zároveň dostat pro vás to nejlepší? Obraťte se na Outdoor Český ráj, kde vám odborně, individuálně a především skvěle poradí.

Děkuji za rozhovor. Jitka Maděrová

TIP:
Kamennou prodejnu Outdoor Český ráj
najdete na adrese:
Staroměstské náměstí 20/21
293 01 Mladá Boleslav 

Chcete raději na webové stránky a rovnou do e-shopu?
https://www.ceskyraj.com/

foto: freepik

Ukažte tento článek i vašim přátelům: