Papoušci, opice, šelmy či exotické rostliny nebo největší aligátor? To je výstava Exotika v Lysé nad Labem

Konec října bude na výstavišti v Lysé nad Labem už po dvanácté patřit všem milovníkům exotiky. Přijeďte se podívat i vy na největší evropskou výstavu papoušků, bažantů, kachniček, plazů, akvarijních ryb, opic a šelem s úžasným aranžmá exotických rostlin a stromů, kterou letos exkluzivně doplní expozice, které bude vévodit největší a nejstarší aligátor v ČR, který do Lysé nad Labem přicestuje z protivínské zoologické zahrady.

Výstava Exotika proběhne od 25. do 29. října 2019 (vzhledem k podzimním prázdninám letos netradičně od pátku do úterý). Exotika je jediná výstava svého druhu, kde uvidíte téměř dokonalou iluzi exotické přírody, která po úspěšném vystavení kočkovitých šelem přichází z další novinkou letošní výstavy, expozicí krokodýlů z Krokodýlí ZOO Protivín.

Výstavu Exotika v letošním roce doplní novinka v dramaturgii výstav v Lysé, a to veletrh Mazlíček, na kterém najdete zejména: krmiva, veterinární poradenství, potřeby pro chov, vitamíny a literaturu pro majitele psů, koček, papoušků, rybiček, plazů a bezobratlých, hlodavců a dalších domácích mazlíčků.

V rámci expozic exotických ptáků (v hale C) určitě také nepřehlédnete stánek Papouščí ZOO Bošovice, která do Lysé přiveze unikátní kolekci nejmenších chovaných papoušků světa o velikosti vrabce. Největší kolekce opět představí kluby chovatelů bažantů, vodního ptactva, holoubků a ostatních okrasných ptáků. Chybět nebudou ani velké expozice akvaristiky, prezentace pěstitelů květin a rostlin včetně jejich poradenství. Těšit se můžete i na velkou expozici terarijních zvířat a ucelenou kolekci savců včetně primátů a velkých šelem.

Hala B bude opět věnována podvodnímu světu, který představí úchvatné expozice –  sladkovodní a mořská akvária, která v letošním roce poprvé nebudou vypuštěna, ale stanou se nedílnou součástí výstaviště v Lysé nad Labem. Ve vestibulu našeho výstaviště bude slavnostně otevřena stálá akvarijní expozice, kterou si budete moci prohlédnout i při každé další výstavě a veletrhu.

Samozřejmostí výstavy budou poradny pro chovatele exotických a okrasných ptáků, savců, akvarijních ryb a terarijních zvířat. Na výstavě Exotika vám poradí a zodpoví vaše otázky ti nejlepší chovatelé v republice. Jednotlivé poradny najdete v halách výstaviště, kontakty pro uschování pak v katalogu výstavy.

Více informací na www.vll.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: