JÓGA SERIÁL II. – DODEJTE SVÉMU ŽIVOTU ŠŤÁVU S HORMONÁLNÍ JÓGOU

JÓGA II. – DODEJTE SVÉMU ŽIVOTU ŠŤÁVU S HORMONÁLNÍ JÓGOU

Dynamika, vitalita a optimismus! To jsou tři slova, která hormonální jógu dokonale charakterizují. Až ji zažijete na vlastní kůži, uvidíte sami! Tento jógový styl byl vyvinut brazilskou lektorkou Dinah Rodriguez. Ta zkombinovala hatha jógové asany, s dechovými a energetickými techniky a představila sérii cviků, které probudí vaši hormonální soustavu k životu. V současné době existují 3 série cviků: pro ženy, pro muže, pro diabetiky.

Cílem hormonální jógy je získání, obnovení nebo udržení vyrovnané hormonální hladiny v našem těle. Myslíte, že to není důležité nebo, že se to samo nějak srovná? Máte šanci pomoci sami sobě a dokonce nemusíte čekat na první výsledky týdny ani měsíce. Hned po první lekci zaručeně ucítíte změnu.

PROČ ZKUSIT HORMONÁLNÍ JÓGU?

Ženu s vyrovnanou hormonální hladinou poznáte na první pohled. Má čistou pleť, hezké vlasy, metabolismus funguje jak má, a tak i postava má ty správné tvary. Celkově je taková žena skutečně hezká, plná života i sexuální energie. Na takové ženě poznáte, že přijímá sebe samu, že si je zcela vědoma svého ženství a ví si rady s vlastním životem. To platí samozřejmě i pro muže. Jednoduše řečeno: Vyrovnejte svou hormonální hladinu a vyrovnáte svůj život!

PRO KOHO JE HORMONÁLNÍ JÓGA VHODNÁ?

Primárně se soustředí na ženy i muže trpící hormonální nerovnováhou. Pokud však máte pocit, že vaše hormony jsou ve správné hladině a rádi byste tuto jógu vyzkoušeli na vlastní kůži, můžete očekávat osvěžující sprchu pro vaše tělo. Série cviků vám dodá více energie, významně zvýší pohyblivost těla a pomůže vám cítit se plni života. Pokud již tohle všechno máte, patříte, mezi hrstku šťastlivců a pravidelná praxe hormonální jógy vám pomůže nastolenou rovnováhu udržet! A to všechno téměř okamžitě.

ZMÍRNÍTE NEBO ZCELA ODSTRANÍTE:

Emocionální nestabilitu

Nepravidelnou nebo bolestivou menstruaci

Deprese

Obezitu

Diabetes

Nedostatečnou činnost štítné žlázy

Syndrom karpálního tunelu

Problémy s pletí, nehty nebo vlasy

Nízké libido

Premenstruační syndrom

Neplodnost

Symptomy menopauzy  

Cysty na vaječnících a mnoho dalšího

PROČ BYSTE TO MĚLI ZKUSIT?

Protože vitalita je jako vibrace, je silná až nakažlivá a jakmile jednou ucítíte svou vnitřní sílu, která bude zářit i navenek, tak už ji nebudete chtít nechat odejít. Člověk má vlastně neustále tendenci vylepšovat vlastní život a vy teď můžete s touto jógou.

NA CO SE HORMONÁLNÍ JÓGA ZAMĚŘUJE?

Hormonální jóga se soustředí především na udržení, znovuobnovení nebo udržení vyrovnané hladiny hormonů. Hormony v našem těle tvoří žlázy s vnitřní sekrecí: hypofýza, štítná žláza, nadledvinky, vaječníky (varlata). Pro vyrovnanou hormonální hladinu je důležitá správná funkce těchto žláz, a tak sestavy cviků pracují s asanami (jógovými pozicemi), které přímo ovlivňují dané části těla. V kombinaci s dechovými, vizualizačními,  energetickými a dalšími jógovými technikami dochází také k úžasnému omlazení organismu. Probudíte ve svém těle k životu vše, co potřebujete.

ČTĚTE TAKÉ:  VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ O SKVĚLÉ KNIHY

KONTRAINDIKACE

Techniky hormonální jógy nejsou vhodné pro těhotné ženy. Můžete provádět většinu asan, ale bez kombinací s dechovými technikami, při kterých pak dochází k silné masáži vnitřních orgánů. Naopak, pokud se otěhotnět snažíte, tento styl jógy je pro vás. Díky hormonální józe už se narodilo mnoho dětí.

 V období menstruace rovněž není vhodné praktikovat, ale naopak zvolit jógovou praxi, která není dynamická, ale uvolňující a relaxační. Zapojte asany, které otvírají kyčle, uvolňují bedra, a které vašemu tělu dodají potřebný klid a úlevu.

Pokud máte v těle zranění nebo bojujete s dlouhodobou nemocí, poraďte se se zkušenou lektorkou hormonální jógy. Pomůže vám zcela individuálně řešit váš problém a poradí variace cviků, které budou pro vás nejvhodnější.

JE HORMONÁLNÍ JÓGA JEN PRO ŽENY?

Není :) Hormonální jóga je pro muže i ženy, kteří chtějí dodat svému životu šťávu. Kteří chtějí svůj život prožívat aktivně, vědomě a plni energie.

OTÁZKY JÓGOVÉHO ZAČÁTEČNÍKA:

JAK SE MÁM HORMONÁLNÍ JÓGU NAUČIT?

Nejvhodnější cestou je navštívit seminář hormonální jógy vedený certifikovanou lektorkou. Sama Dinah Rodriquez školí všechny své lektory osobně a bez jejího svolení není dovoleno hormonální jógu vyučovat. Občas se můžete setkat s označením vitální jóga, nebo jóga k hormonální rovnováze. Tyto kurzy jsou často vedené lektorkami, které nejsou certifikovány v hormonální józe. To je fajn vědět, protože pokud už se rozhodnete vydat se na tuto jógovou cestu, tak ať to stojí za to. Ať vás po ní vede člověk zkušený, ten který rozumí lidskému tělu i duši a zaručí vám správnost provedení všech technik.

Můžete si také pořídit knihu nebo DVD, ale není nad osobní zkušenost. Jak si podle knížky ověříte, že to, co děláte je správné a funkční pro vaše tělo?

ZA JAK DLOUHO UVIDÍM VÝSLEDKY?

To samozřejmě záleží na tom, jak důslední budete. Jisté ale je, že změnu ucítíte okamžitě. Vytrvejte v praxi 3x týdně 30 minut a uvidíte sami, jak rychle to půjde.

Text: M.Kližová

Lekce jógy? www.recallcentrum.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům: