19. 10. – 10. 12. • ZUZANA KADLECOVÁ – Zpět do systému – Detesk Železný Brod

Výstavu „Zpět do systému“ – obrazy a kresby akademické malířky Zuzany Kadlecové navštivte ve stylové Galerii Detesk – Železný Brod. Více informací o Galerii. 

více informací o výstavě

ZUZANA KADLECOVÁ

Narozena: 15. října 1960 v Liberci.

Studia

Po absolvování čtyřletého studia humanitního zaměření na gymnáziu v Liberci autorka prošla studiem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. První tři roky strávené v ateliéru filmové a televizní grafiky u odborného asistenta Miloslava Jágra jen potvrdily, že těžiště jejího zájmu se nachází v oblasti malby. Následoval proto přestup do ateliéru užité malby profesora Quido Fojtíka, kde pod vedením docenta Františka Krčmáře absolvovala v roce 1987.

 

Pedagogická činnost

Téhož roku v říjnu začíná působit jako externí vyučující výtvarných disciplin na SUPŠ v Turnově. Po dvou letech přechází na SUPŠ bižuterní do Jablonce nad Nisou, kde působí jako výtvarný pedagog do roku 2004. Souběžně se zmíněnou pedagogickou činností nastupuje v roce 1993 na nově vzniklou katedru textilního a oděvního návrhářství Technické univerzity v Liberci, kde se doposud podílí jako externistka na výuce posluchačů bakalářského studia v oblasti malby a teorie barev.
Autorka je zastoupena v soukromých sbírkách v ČR i v zahraničí.

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  TIP NA PROCHÁZKU: Malá Skála – k Haenkemu pomníku