TIP • PŘEMÝŠLÍTE JAK SE KONEČNĚ NAUČIT ANGLICKY? MY TO VÍME!

Stále dokola začínáte s angličtinou? Stále se nehnete z místa? Co takhle zkusit něco nového? Jinou formu..zábavnou, skvělou a hlavně.. E-F-E-K-T-I-V-N-Í! 
Je právě čas! Vracíme se z dovolených a přemýšlíme jak nejlépe využít čas během roku..třeba i proto, abychom se na dovolené příští rok KONEČNĚ DOMLUVILI! Jak na to? Čtěte…

Je lepší uklouznout nohama než jazykem

Aneb, když nerozumím, tak jsem v háji.

„Noo, my bychom Vás i vzali, ale bohužel, ta Angličtina není dostačující….“„

A vy fakt máte z Angličtiny maturitu?“ „Blahlblalala“ – co že to po nás chtěl? „Číslo pasu, nebo řidičák?“ „No já myslela, že mluví o tom taxíku…“

Slovo ředitelky English School

Ať už se na to podíváte očima turisty, nebo očima účetní třeba i v menší firmě, je to jedno. Musíte si prostě přiznat, že bez znalosti angličtiny je v dnešních dnech život přinejmenším náročný.

Počínaje hláškami našich dětí „COOL, IN, BROTH atd. (při kterých se pochopitelně tváříme, že rozumíme) až po sestavování bytových doplňků („vždyť podle obrázku to dám dohromady také“). Já tyto situace řadím mezi méně stresující, často i zábavné.

cesky_raj_v_akci_english_school_logoVětšina z nás se však s angličtinou dříve či později střetne přímo na bitevním poli a to v ne příliš příjemné situaci v práci, kdy nedokážete odpovědět klientovi po telefonu, nebo ještě lépe, ztrapníte se přímo před kolegou, kterého bytelně nesnášíte, nebo na dovolené, kdy místo krevet s majonézou objednáte smažená vajíčka.

No co bych Vám na to řekla: Vím, jak se cítíte, také jsem tam byla, ale naštěstí to je už dávno. Motivace při studiu je vždy výhoda. Nicméně musím říci, že za těch mnoho let, které jsem věnovala studiu Angličtiny ať už pasivně v ulicích Londýna, nebo aktivně ve třídě jako student, jedna věc se mi v hlavě naprosto ujasnila. Anglicky se dokáže (lépe či hůře) naučit každý. cesky_raj_v_akci_english_school_hradiste_IIAle! Vyplňováním jednotlivých slov do cvičení v učebnici, nebo poslechem modelových situací z kazeťáku, jak už to většinou bývá v klasických jazykových školách, se člověk moc praktických dovedností komunikovat nenaučí. A o co jiného než především o komunikaci při výuce jazyků jde, nebo ne? Proto máme jazyk, abychom mohli mluvit, komunikovat. Já věřím heslu: Když to chci napsat, tak to nejdříve musím umět říci.

V naší škole učíme studenty podobným způsobem, jako se učí mluvit děti. Slovo ke slovu až je z toho najednou věta. Klademe velký důraz na výslovnost, protože pokud umíte slovo správně vyslovit, tak ho také dokážete odposlouchat od druhého. Dobrá výslovnost je půl úspěchu.

Callanova metoda je způsob výuky, kde neustálými otázkami vedeme studenty ke schopnosti reagovat na situaci rychle a bez velkého prodlení. Kurzy pro veřejnost pořádáme v našich pobočkách v Mladé Boleslavi a Mnichově Hradišti, ale také jezdíme za studenty domů, nebo na místo jejich pracoviště v celém regionu. Firemní výuku zajišťujeme od Prahy až po Turnov.

Takže, pokud jste se již rozhodli, že se chcete angličtinu nebo jiný jazyk naučit, zbývá tu pro Vás ode mě poslední rada: Vydržet opakovat a zase opakovat, nakonec se tam dostanete!

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ…

Mgr.Art. Radka Kroussaniotakisová Horáčková

774 844 086, www.kurzanglictiny.com, english_school@hotmail.co.uk

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: