Špatně spíte? Chcete posilnit imunitu? Zkuste mléko s kurkumou

Mléko s kurkumou je lahodné a navíc doopravdy pomáhá. Na vlastní kůži jsme to v redakci vyzkoušeli, když jsme nemohli spát.. Zahřívá, je příjemné před spaním a přináší příjemné sny. A vzhledem k tomu, že tento vynikající recept obsahuje jen samé dobré věci, má další neocenitelný účinek – posiluje imunitu.

Co potřebujeme?

sklenice mléka
půl lžičky kurkumy
skořice (může být celá i mletá)
čtvrt lžičky mletého pepře
kardamon (lze vynechat, ale pro svou vynikající chuť doporučujeme přidat) – stačí pár semínek a rozdrtit
lžička ghí (pokud neznáte ghí, jde o přepuštěné máslo, naprosto jednoduchý recept najdete ZDE)
med (dle chuti)

POKUD SI NECHCETE MÍCHAT VLASTNÍ KURKUMA LATTÉ – VYNIKAJÍCÍ BIO PRODUKT NAJDETE TADY

A jak na to?
V hrnci ohříváme mléko na mírném plameni, jakmile začne probublávat, vložíme koření (je jedno v jakém pořadí, prostě vše najednou ;) ). Přivedeme mléko k varu a krátce povaříme. Chvíli necháme vychladnout a scedíme koření skrz sítko. Jakmile má mléko 40 stupňů (pozor, ne více!) můžeme přidat med na doslazení. Pijte večer, klidně i hodinku před spaním.

Je to výborné a navíc pomáhá… Dobrou noc :-)

TIP: mléko můžete nahradit jinými rostlinnými mléky

DALŠÍ TIPY A RECEPTY

 

PROČ JE DOBRÁ KURKUMA?

Kurkuma dodává zevní krásu a vnitřní čistotu, po tisíce let ji používá většina obyvatel Indie a traduje se, že má tucty prospěšných vlastností.

Kurkuma je především známá jako indické koření, je základem kari koření, dává jídlu typické žluté zabarvení, bylina má jemnou chuť koření a je mírně nahořklá. Prohlubuje přírodní chuť potravin, není příliš pálivá a je vhodná i pro ty, kteří nemají rádi čili koření, nebo jiné příliš aromatické koření.

Kurkuma zlepšuje jaterní a srdeční funkce, pomáhá při artritidě, cukrovce, napadá karcinogeny, její účinek zaznamenává i naše kůže, je obdivuhodně čistá!

ČTĚTE TAKÉ:  Proč si užívat ranní vstávání

Účinky kurkumy, jejích esenciálních olejů, jsou prokázány stovkami věděckých studií ze spolehlivých zdrojů, a tisíciletími každodenního používání miliónů lidí na celém světě.

Kurkuma podporuje dobrý stav a pěkný vhled kůže a pomáhá cirkulaci a výživě povrchu těla. Proto ji ženy v Indii používají jako pleťovou masku zdraví a krásy. Kurkuma čistí a vyživuje pleť pomáhá jí udržovat elastickou a mladistvou. Kůži hluboce pročišťuje, nevysušuje ji a udržuje ji hydratovanou a zářivou, používá se při ekzémech, akné i na pihy.

Největší léčivou sílu ze všech složek kurkumy poskytují éterické oleje a kurkuminoidy. Éterický olej z kurkumy je velice potentní částí rostliny protože je koncentrovanou směsí silných vzácných a unikátních molekul.  Olej má protivirový, protibakteriální, protiplísňový a protiparazitální účinky.

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: