Spánek. Jistá investice v nejisté době

Spánkem trávíme zhruba třetinu života. Neobejdeme se bez něj stejně, jako bez dýchání a jídla. Za současné situace je – více než kdy dříve – důležité své peníze co nejlépe proměnit v užitečnou věc. Takovou může být například kvalitní postel, která vydrží věky, matrace, která nám bude dobře sloužit a dovolí našemu tělu odpočívat a regenerovat. Investice do spánku je investicí do zdraví, investicí na mnoho let.

Matrace. Hraje zásadní roli, chceme-li docílit skutečně kvalitního hlubokého spánku. Doporučujeme ji vždy vyzkoušet na vlastní záda a poradit se s prodejcem, který podle pozice těla na matraci dokáže určit, zda je optimálně tuhá a konzultovat s vámi výběr zejména v případě, že trpíte bolestmi kloubů, zad, krční páteře či potřebujete jinou specifickou péči o své tělo v průběhu spánku.

Zakoupíme-li si kvalitní matraci v hodnotě cca 10 tisíc korun, která nám bude nejméně 10 let sloužit, vyjde nás jedna kvalitní noc na 2,80 Kč. Pokud ale na matraci ušetříme, a zaplatíme za ní cca 4 tisíce a za dva a půl roku na ní bude spánek utrpením, stála nás nekvalitní noc 4,40 Kč. A navíc znovu výběr, dopravné, likvidace matrace, starosti…

Postel. Pro kvalitu spánku sice není tak důležitá jako matrace, ale ani její výběr není radno podcenit. Tím spíš, že by měla přežít několikero matrací, a ještě lépe – několikero generací.

Čím by postel BÝT NEMĚLA? Hudebním nástrojem – nemá vrzat. Postel nesmí být ani potenciálně nebezpečná – nesmí se snadno „rozvrzat“ či propadnout, ať už v ní budete dělat cokoli. Ani pocit, „že se může kdykoli rozsypat“, vám klidný spánek nepřinese.

Při výběru se soustřeďte především na kvalitu konstrukce – doporučujeme bytelný masiv. Postel by měla být vyrobena z kvalitního dřeva odpovídající tloušťky s perfektně provedenými spoji, které vydrží. I postel z měkkého dřeva může být bytelná, je-li správně vyrobena.

ČTĚTE TAKÉ:  ROZHOVOR • Andrej Bokotej: „Pokud jste přehlceni tímto světem, běžte do tmy“

Volte postele s nastavitelnou výškou spaní – pasuje do ní každý výškový typ matrace a přizpůsobíte si ji snáze i pro vaši tělesnou výšku. Dnes se vám vstává dobře, ale co za deset, dvacet let? Moderní ostré hrany? Nebezpečně otlučené holenní kosti? Nabídka často odpoutává pozornost od základních vlastností, které jsou „obratně opomíjeny“ ve prospěch designu… Postel nekupujete každý den, proto doporučujeme výběr konzultovat s odborníkem.

Rošt. Nezbytná součást. Ne každý rošt si rozumí s každou postelí a matrací. Čím je matrace nižší a měkčí, tím více je rošt zatěžován, a taktéž nelze opomenout vliv rozdílu lamelového (pružného) a laťového (pevného) roštu na ortopedické vlastnosti matrace, její životnost a prodyšnost celého řešení.

Investujte s rozvahou – investujete do zdraví.
Článek a skvělé rady: Matrace Haken

 

 

⇐Foto: Postel DEVANA. Výhradní prodejce Matrace Haken s.r.o., provedení dub, buk, jasan, modřín, borovice, topol, smrk. Nastavitelná výška spaní, zvýšení již v základní ceně, tloušťka masivu 4,5 cm na celé posteli, včetně neviditelných partií. Robustní spoje ze silných ocelových laserem vypalovaných profilů. Přírodní olejování nebo moření a lakování dle výběru. Dovoz, výnos a montáž zdarma. Ceny, popis, katalog ke stažení, foto postelí a realizací na www.matrace-haken.cz nebo osobně na prodejně Matrace Haken Všeň čp. 40 (neděle 9:30 – 13:00 h, telefon 737 605 082).

Ukažte tento článek i vašim přátelům: