SOUTĚŽ 1 DIÁŘ a 2 KALENDÁŘE PODLE MĚSÍCE od Lunarnizahrada.cz

Jak jste jistě zaregistrovali, lednem jsme odstartovali celoroční spolupráci s Kristýnou Lochmannovou z Lunarnizahrada.cz. Její první úvodní článek si můžete přečíst v naší pravidelné rubrice Rady do zahrady. A těšte se na pravidelné setkávání celý rok!

Protože se o běžných postupech zahradničení, ve kterých se často používá zbytečná chemie a nešetrné postupy k přírodě i životnímu prostředí (což má samozřejmě přímý dopad i na naše zdraví), dozvíte ze všech různých stran, snažíme se každý měsíc přinést trochu jiný pohled jak se o svou zahradu starat. Od ledna do prosince se Kristýna bude věnovat aktuálním tématům jako předpěstování, pikýrování, předklíčení, otužování rostlin, správné zalévání, zelené hnojení a mnoha dalším. Sledujte proto pravidelně naši rubriku o zahradě. Třeba právě díky tomu, že ji začnete vnímat z jiného pohledu, vám bude ještě více vzkvétat a přinášet radost i plody.

O KRISTÝNĚ:
autorka Lunárních kalendářů, milovnice přírody a objevování souvislostí
Kristýna Lochmannová, www.lunarnizahrada.cz, inspirativní instagram: @lunarnizahrada

Pokud vás tento směr zaujal a chtěli byste si zahradničení touto cestou vyzkoušet i na své zahradě, můžete o kalendáře podle Měsíce soutěžit níže, případně zakoupit na stránkách www.lunarnizahrada.cz.

POZOR! Konvenční lunární kalendáře se orientují podle pozice Měsíce ve znamení a to se od pozice v souhvězdí o pár dní liší.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:
Jak se nazývá část cyklu Měsíce, kdy se Měsíc nachází na své dráze nejblíž Zemi
a) Perihelium
b) Perigeum
c) Apogeum

Nápovědu najdete v lednovém vydání novin Český ráj v akci

SOUTĚŽ JE JIŽ UZAVŘENA
• uveďte správnou odpověď
• uveďte telefonní číslo, e-mail a pobočku zásilkovny, do které chcete případnou výhru zaslat
(bez výše uvedeného nelze započítat platný hlas)

Výhru získá 5., 12. a 32. správná odpověď – v pořadí došlých správných a kompletních odpovědí. Přejeme Vám hodně štěstí!

ČTĚTE TAKÉ:  SOUTĚŽ S AŠTANGA JÓGOU ČESKÝ RÁJ

VÝHERCI:
Jarmila Šebková – Rovensko p. Troskami
Zdeňka Bocková – Jičín
Mirka Skrbková – Pěnčín u Liberce

 

Ukažte tento článek i vašim přátelům: