Procházka kolem Žabakoru

Dnes vás pošleme do příjemného a klidného kouta Českého ráje. K Žabakoru.
Žabakor je přírodní rezervace v obci Březina. Jádrem rezervace je rybník Žabakor napájený potokem Žehrovka, ale patří k ní také menší rybník Oběšenec v oddělené části chráněného území.

Rezervace s celkovou rozlohou přes 80 ha je významnou botanickou a ornitologickou lokalitou. Ptáky navíc můžete hned od hlavní silnice sledovat ze zbudované ptačí pozorovatelny. A pokud budete mít štěstí, uvidíte moudivláčka lužního, budníčka pruhohlavého, cvrčilku slavíkovou, žluvu hajní, chřástala kropenatého, motáka pochopa a mnoha dalších. Rybník je lovištěm pro výry, čápy, volavky a jestřáby.

Pokud se vydáte po klidné cestě vpravo dozadu, půjdete dlouhou dobu podél rybníku (není k němu přímý přístup) a pokud se vypravíte na delší trasu, pak dojdete až k aleji vedoucí do Příhrazských skal. Cesta u Žabakoru je příjemná, často zde potkáte běžce, rodiče s dětmi či „pejskaře“.

Slunce je zde poměrně dlouho, proto se hodí i pro podvečerní procházku. Jde ale o nechráněné místo, proto se připravte na úpornější vítr a pocitově méně stupňů. Pokud navíc třeskutě mrzne, je Žabakor fajn místem pro bruslení. Ale pozor, je nutno bruslit s ohledem a pokorou k přírodě!

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž s křížovkou o knihu - PEČENÍ PRO DĚTI - BEZVA RECEPTY KROK ZA KROKEM

Jeden myslel na “Procházka kolem Žabakoru

Komentáře nejsou povoleny.