Není metr jako metr aneb Zkušenosti ze života realitního makléře Petra Friedricha

Co se děje v případě, když klient při vyřizování hypotéky zjistí, že na ní nemá nárok?

Zažil jsem už vícekrát situaci, kdy klient u své banky či svého osobního finančního poradce na hypotéku nedosáhne. Pak se tedy obrátí na nás a my v M&M, v rámci naší nabídky, jsme hypotéku téměř vždy schopni zajistit. Máme hypoteční centrum, které spolupracuje s větším počtem bank. Proto dokážeme nabídnout i tu nejvýhodnější hypotéku.

Může pak ještě něco zhatit rozjednaný prodej nemovitosti?

Spíš pozdržet, například lidská nedůslednost. Majitel bydlí třeba už 20 let v „černé“ stavbě. Kolaudace mu leží v šuplíku, ale na katastr už jí tenkrát nedodal. Nebo vidím, že v katastru nemovitostí je evidován půdorys stavby ve tvaru „T“, ale ve skutečnosti je ve tvaru obdélníku. Pochopitelně neodpovídají ani metry. Komplikuje a zdržuje to prodej, a problematické je to právě při snaze o získání hypotéky.

Dáte nám ještě nějaká doporučení pro majitele nemovitostí?

Doporučuji zlegalizovat všechny již dávno postavené garáže, přístavby a jiné stavby. Je potřeba zajistit přesný geometrický plán, pasport stavby a stavební úřad dnes už vše, co schválí, automaticky vkládá na katastr. Neodkládejte to, stejně Vás to dožene. Bývá to častý problém i při dědickém řízení.

Podívejte se také, zda Váš, na první pohled rodinný dům, je skutečně zapsaným rodinným domem. Někdy může jít o různě přestavěné stodoly, ostatní stavby nebo zemědělské usedlosti. Při prodeji pak opět bývá problém se získáním hypotéky, protože na tyto typy staveb hypotéku nelze schválit.

Pro více informací a domluvu schůzky kontaktujte:
Petr Friedrich, vedoucí infocentra M&M reality
Tel: +420 604 64 84 64
Email: pfriedrich@mmreality.cz
Web: pfriedrich.mmreality.cz

Ukažte tento článek i vašim přátelům:
ČTĚTE TAKÉ:  Soutěž o vstupenky na PANOPTIKO - BOZKOV